Немирівська міська рада - Співдружність з поляками - sitePage5

 Співдружність з поляками

Співдружність з поляками    Непомітно промайнув час від останньої зустрічі з нашими польськими побратимами із гміни Солєц Здруй на їх гостинній землі, як настав момент нової зустрічі, але вже на немирівській землі. Делегація, до складу якої входили керівники гміни, директор, викладачі гімназії та 29 дітей, прибули до нас, щоб взяти участь у святкуванні Дня міста.

    Приїхали до нас також гості із сусідньої із Солєц Здруєм гміни Стопніча, які підписали договір про співпрацю із Чуківською та Великобушинецькою сільськими радами. За п’ять років нашої співпраці наші стосунки на стільки зміцнились, що діти почувалися у нас, як вдома. З радістю їх зустрічали діти з обох наших шкіл, і запросили до себе на гостину.

Співдружність з поляками

    Плануючи організацію перебування наших гостей, ми намагалися показати їм те, що пов’язує наші народи – це наша культура, історія, особистості, які мали відношення і до України і до Речі Посполитої. Ознайомились гості із перлиною нашого міста – парком та палацом княгині Щербатової, відвідали в Тульчині палац Потоцького, в Печері – костел та склеп Потоцьких, побудований архітектором В. Городецьким, який народився на Немирівщині, а довгий час життя провів у Польщі.

    Виділили нашим гостям час, щоб вони попрацювали на польському цвинтарі, відвідали могили тих, хто там похований, запалили лампадки на більшості із могил, щоб упам'янути їх, а також поставили лампаду на склепі родини Хоткевичів. Відвідали члени делегації та ознайомились із організацією навчання в професійному ліцеї, де побували в гуртожитку, технічних класах, спортзалі. Також гостей пригощали кулінарними виробами студентів-кухарів. Польські друзі запросили колектив ліцею та дітей до них у гості.

Співдружність з поляками

    Члени делегації побували і в будівельному технікумі, де їм розповіли про історію технікуму, видатних випускників-архітекторів, серед яких і В. Городецький. Вони були приємно вражені гостинністю педагогічних колективів, зокрема їх очільників: М. Потатенка та В. Молодиха.

    Найбільше опікувалися нашими гостями педагогічний колектив і учні НВК №2 – ліцею, і особисто його директор Т. Гудима, заступник директора Н.Топчій. Це вони в серпні поточного року гостювали в Солєц Здруї, брали участь у святкуванні свята урожаю-дожинок, а тепер приймали польських гостей у себе. Вони організували спортивні змагання між польськими і нашими учнями, пригощали українською кухнею, запросили на шкільну дискотеку.

Співдружність з поляками

    Цього року ми вирішили вразити наших гостей і надали їм можливість ознайомитись із столицею України Києвом, де вони змогли відвідати Володимирський, Михайлівський Золотоверхий собори, Софію Київську, Золоті Ворота, пройшлися по Хрещатику, помилувалися Києво-Печерською Лаврою. І хоча одного дня, щоб ознайомитись з Києвом замало, однак, побачене їх вразило, і вони були дуже задоволені. За традицією наші гості були на недільній службі в костелі Немирова.

    Також делегація відвідала села Велика Бушинка і Чуків, де відбулася зустріч із педагогічними колективами шкіл. Учасники зустрічі обмінялися досвідом роботи. Ми намагалися організувати перебування наших гостей таким чином, щоб вони почувалися як у себе вдома. Тому ми щиро вдячні, насамперед родинам, в яких проживали польські діти, дирекції НВК №2 (директор Т.А. Гудима), дирекції професійного ліцею на чолі з М.І. Попатенком, директору будівельного технікуму В.Л. Молодиху. Безмежно вдячні сільським головам сіл Чуків і Велика Бушинка В. Кальніцькому і О. Бондаренку, приватним підприємцям Ю. Марухно та Ю. Марухно за підтримку і допомогу.
 

Співдружність з поляками

    Перебуванням в Немирові польських гостей наші стосунки не закінчуються, а набирають ще більших обертів. Попереду листування, переписка по електронній пошті і нова зустріч, але вже на польській землі.

Співдружність з поляками

Співдружність з поляками 


Віра Євтенко,
секретар міської ради

Розробка та супровід сайту:
Дмитро Свирида
Офіційний сайт Немирівської міської ради
Copyright MyCorp © 2009 - 2017 Хостинг від uCoz