Де в українських реєстрах можна отримати інформацію про компанію-банкрута - 11 Листопада 2015 - Немирівська міська рада
Головна » 2015 » Листопад » 11 » Де в українських реєстрах можна отримати інформацію про компанію-банкрута
12:24
Де в українських реєстрах можна отримати інформацію про компанію-банкрута

  Де в українських реєстрах можна отримати інформацію про компанію-банкрута і скільки на це знадобиться часу.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 затверджено «Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», яким передбачено перелік наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Так, відповідно до Додатку до вищезазначеного Положення Мін’юст оприлюднює Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство (далі - Єдиний реєстр підприємств); Єдиний реєстр арбітражних керуючих (розпорядників майном, керуючих санацією, ліквідаторів) України та інші реєстри.

  Порядок ведення зазначених реєстрів передбачений Положенням про Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 15 вересня 2011 року № 3018/5 (в редакції наказу Міністерства юстиції України 18 січня 2013 року № 131/5) (далі - Положенням про Єдиний реєстр підприємств) та Порядком формування і ведення Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 26 березня 2013 року № 541/5.

  Відповідно до пункту 1.2. Розділу І Положення про Єдиний реєстр підприємств, Єдиний реєстр підприємств містить інформацію про суб'єктів підприємницької діяльності, відносно яких триває або завершена процедура банкрутства, про стан провадження у справі про банкрутство, про реєстр вимог кредиторів та інші дані, які отримані від арбітражних керуючих та господарських судів.

  Розділом І Положення про Єдиний реєстр підприємств передбачено наступне.

  У складі Єдиного реєстру підприємств формується Єдиний реєстр арбітражних керуючих України, порядок формування, ведення й користування яким затверджується відповідно до чинного законодавства.

  Реєстраторами Єдиного реєстру підприємств є арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори).

  Відомості до Єдиного реєстру підприємств вносяться арбітражними керуючими шляхом подання через он-лайн систему електронної звітності арбітражних керуючих відомостей, передбачених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» за формами та у порядку, визначеними Міністерством юстиції України.

  Арбітражні керуючі мають доступ до Єдиного реєстру підприємств щодо боржників, стосовно яких такі арбітражні керуючі виконують повноваження розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора на момент реалізації доступу до Єдиного реєстру підприємств. Щодо боржників, стосовно яких арбітражні керуючі не виконують повноваження розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора на момент реалізації доступу, але виконували такі повноваження до цього моменту, такі арбітражні керуючі мають доступ лише до тих відомостей, які були внесені ними як розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором.

  Розділом ІІІ Положення про Єдиний реєстр підприємств передбачено наступне.

  Відомості з Єдиного реєстру підприємств надаються у вигляді скорочених та повних інформаційних довідок.

  Інформаційна довідка з Єдиного реєстру підприємств - це документ, який надається безоплатно в електронній формі за он-лайн запитом юридичної або фізичної особи про видачу довідки з Єдиного реєстру підприємств стосовно суб’єкта підприємницької діяльності, щодо якого запитується інформація. Обов’язковим атрибутом довідки є QR-код, який містить інформацію про документ.

  Повна інформаційна довідка містить такі відомості: унікальний номер довідки; дату та час формування довідки; відомості про заявника, який звернувся за наданням довідки; відомості, за якими здійснювався пошук інформації у Єдиному реєстрі підприємств; відомості про боржника, а саме: найменування, код за ЄДРПОУ (для юридичних осіб); прізвище, ім'я та по батькові, номер та дата запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про проведення державної реєстрації (для фізичних осіб - підприємців); місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проведення державної реєстрації (для фізичних осіб - підприємців); основний вид діяльності відповідно до КВЕД; форма власності, відомості про дату порушення провадження у справі про банкрутство; відомості про стан провадження у справі про банкрутство та судову процедуру, в якій перебуває боржник; відомості про реєстр вимог кредиторів та склад комітету кредиторів; загальні дані щодо вартості активів, кредиторської і дебіторської заборгованостей; прізвище, ім'я та по батькові арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора); дату винесення ухвали суду про припинення провадження; відмітку про відсутність у Єдиному реєстрі підприємств відомостей про суб'єкта підприємницької діяльності, щодо якого запитується інформація; примітку про автоматичне формування довідки. У разі наявності у Єдиному реєстрі підприємств відомостей про перебування у процедурі ліквідації повна довідка містить також відомості про фінансове становище банкрута.

  Крім того повідомляємо, що з 15 травня 2015 фізичні особи-підприємці та юридичні особи можуть безкоштовно отримувати інформаційні довідки з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, в електронній формі за онлайн запитом. Цей сервіс вже доступний на офіційному сайті Міністерства юстиції України. Щоб отримати інформаційну довідку в електронній формі, виконайте наступне: Авторизуйтеся (зареєструйтеся) у Кабінеті електронних сервісів (https://kap.minjust.gov.ua). Вкажіть параметри пошуку даних. Виконайте пошук.

  В якості експерименту, при підготовці цієї статті, автор через офіційний сайт Мін’юсту отримав повну інформаційну довідку щодо боржника у справі про банкрутство за 2 хвилини (при цьому був попередньо зареєстрований на сайті електронних сервісів Мін’юсту).

  Крім того, згідно з Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» та Положенням про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затверджений Постановою пленуму Вищого господарського суду України 17 грудня 2013 року № 16 на офіційному сайті Вищого господарського суду України (http://www.vgsu.arbitr.gov.ua) також оприлюднюється частина інформації про боржника та відповідну справу, зокрема про: порушення провадження у справі про банкрутство; введення процедури санації; визнання боржника банкрутом; відкриття ліквідаційної процедури; повідомлення про поновлення провадження у справі про банкрутство боржника у зв'язку з визнанням мирової угоди недійсною або її розірванням тощо.

  Отже, наразі суб’єктам господарювання забезпечено можливість досить оперативно в режимі онлайн отримати, як повні дані Єдиного реєстру підприємств (через сайт Мін’юсту), так і основні дані (через сайт ВГСУ).

  Начальник відділу з питань банкрутства
О.Є.Остапенко  


 
Переглядів: 278 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Розробка та супровід сайту:
Дмитро Свирида
Офіційний сайт Немирівської міської ради
Copyright MyCorp © 2009 - 2017 Хостинг від uCoz