У чому винне дерево?.. - 14 Квітня 2010 - Немирівська міська рада
Головна » 2010 » Квітень » 14 » У чому винне дерево?..
12:36
У чому винне дерево?..
    З давнини ведеться, що чоловік за своє життя має збудувати дім, посадити дерево та виховати сина. Мабуть тому, на відведеній для забудови ділянці, власник спочатку висаджує плодове дерево, мовляв, «поки дім збудуємо, дерево почне приносити плоди». Багато про дерево говориться і в священних книгах. Дітей також з дитинства навчають любити природу, дбати про неї. Тим паче, що будь-яка зелень служить фільтром для очищення повітря. А плодове дерево ще й годує нас. У всьому світі ведеться боротьба за озеленення планети і порятунок її від екологічної катастрофи. Не варто вже й казати про те, що для наших предків деякі дерева були священними. Та, не зважаючи на всі ці позитивні сторони, мораль деяких людей бажає бути кращою.

У чому винне дерево?
    Не так давно, по вул. Островського, мешканці одного із житлових будинків стали очевидцями неприємного інциденту. Молодий чоловік до щойно розпущеного молодого горіха для п’ятирічної дитини прибив цвяхами будиночок. То все нічого, якби той горіх посадив він сам. Отож, між сусідом, який висаджував дерево, та молодим чоловіком виникло непорозуміння, в ході якого батька дитини попросили витягти з дерева цвяхи. Так як молодий чоловік не поспішав, сусід сам витяг цвяхи, при цьому не зруйнувавши дитячої хатинки. Щоб зберегти її потрібно було забити у землю кілька кілків. Проте, молодий чоловік вирішив діяти за правилом «не мені, то й нікому» і вночі зрубав дерево під корінь, мовляв, «немає дерева, немає розбрату…».

    Постає всього два питання. Перше – яким має бути покарання за такий вчинок? І друге – чого такий вчинок навчить п’ятирічну дитину?

    Звичайно, довести, що саме цей молодий чоловік зрубав дерево майже неможливо. Про це може говорити лише совість.

    Щодо другого питання, якось боязко давати на нього відповідь. Якщо вже з такого раннього віку дитину не навчати, що дерева потрібно охороняти, а не шкодити їм заради забави, то дарма сподіватися і у старшому віці на розуміння важливості охорони природи. До того ж, дитина не розумітиме, де межа «моє» і «власність іншого». Здається, у дошкільних навчальних закладах вихователі навчають любити природу, а не шкодити їй.

    Ми не беремося засуджувати вчинок молодого батька. Хочеться, щоб ця історія стала благанням до кожного свідомого громадянина бути людяним, не шкодити іншим, зупинитись і задуматись, ким ми є своїм дітям. Бо діти – то віддзеркалення батьків. Тільки в майбутньому...Олеся Остапенко


Переглядів: 1056 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Розробка та супровід сайту:
Дмитро Свирида
Офіційний сайт Немирівської міської ради
Copyright MyCorp © 2009 - 2017 Хостинг від uCoz