На варті закону. Прокуратура Немирівського району - 5 Серпня 2011 - Немирівська міська рада
Головна » 2011 » Серпень » 5 » На варті закону. Прокуратура Немирівського району
10:33
На варті закону. Прокуратура Немирівського району
 
  Ще у 1678 році, коли Юрія Хмельничченка татари оголосили сарматським князем і запорозьким гетьманом та посадовили його у Немирові місто стало столицею України. 1699 року Немирів називали «Ключем Побужжя», бо ж, як було тоді і є сьогодні, «всі дороги ведуть через Немирів». Немирівчани говорять, що Вінниччина – перлина Поділля, а Немирів – перлина Вінниччини. І не тільки за місцем знаходження на мапі, але й за майже родинними зв’язками в усіх галузях життя великого міста та малого містечка. Немирів прославив Вінницьку область на увесь світ своїм промисловим гігантом – холдингом лікеро-горілчаною компанією " Nemiroff ", а також клінічним санаторієм «Авангард».
 
  За роки пострадянського періоду Немирів розбудувався, особливо що стосується храмів і церков. Більше 80 % немирівчан вважають себе людьми набожними. І так, як священики покликані охороняти закон і порядок Божий, існує у Немирові самостійний орган вищої наглядової інстанції за виконанням закону людського – прокуратура. Створена вона була у важкий післявоєнний період 1953 року та була покликана охороняти державну власність, виконувати закони про зміцнення трудової дисципліни в промисловості та сільському господарстві, вчасно та повною мірою задовольняти потреби фронту і тилу в сільськогосподарських продуктах. У загально наглядовій роботі органів прокуратури з початку звільнення України важливе місце посіла охорона прав військовослужбовців, членів їх сімей, інвалідів Вітчизняної війни.
 
  Після того, як Верховна Рада Української РСР 24 серпня 1991 р. проголосила створення незалежної самостійної української держави України розпочалася активна діяльність по створенню правової бази незалежної держави. Законом України «Про прокуратуру», прийнятим Верховною Радою України 5 листопада 1991 р., визначені сьогоднішні завдання, функції та повноваження органів прокуратури. Цією датою прокуратура Немирівського району відкрила нову сторінку своєї буденності. Тому і День прокуратури, який припадає на 1 грудня почали святкувати за кілька років вже у незалежній державі. Але святкують на дуже високому рівні, бо це свято, а ще власний День народження чи не єдині дати, коли можна відпочити у першу чергу морально.
 
  Важкими були ті перші «незалежні кроки», бо прокуратура Немирівського району , як і держава, народжувалась по-новому, а тому була кволою. Та з кожним роком, з кожною новою реформою вона міцніла і стверджувалась. Із середини 1998 року, коли почалося, з одного боку, реформування прокуратури відповідно до нових вимог, а з іншого, відновлення традицій і напрацювань у прокурорсько-слідчій діяльності, необхідність яких було доведено часом, а також авторитету органів прокуратури у суспільстві прокуратура Немирівського району пройшла всі переломні етапи та навпаки здобула ще більший авторитет серед громадян. Колектив прокуратури згуртувався.
 
  Сьогодні ж прокуратура виконує відповідно до чинних законів функцію нагляду за додержанням і застосуванням законів та функцію попереднього слідства - до введення в дію законів, які регулюють діяльність державних органів щодо контролю за додержанням законів, та до сформування системи досудового слідства і введення в дію законів, що регулюють її функціонування. Історія прокуратури Немирова за свій не один десяток років знає понад 50 працівників. В період із 1991 по 2011 рр. прокуратуру очолювало 5 прокурорів.
 
  Пішов із життя, але залишився у добрій пам’яті немирівчан Алім Федорович Калита. Посаду прокурора Немирівського району він займав, маючи чималий досвід у сфері прокурорської справи. Він пропрацював 27 років в органах прокуратури, одразу ж після отримання вищої освіти у Київському державному університеті. На час його керівництва, 1979 – 1994 рр., припала значна доля реформування, а точніше розбудова прокуратури України. Алім Федорович зумів гідно впровадити зміни у життя прокуратури та саме завдяки його пронизливій натурі прокуратура отримала професіональних кадрів. Приміщення прокуратури, яке до сьогодні є одним із найкращих серед приміщень області будувалось під його пильним наглядом.
 
  У 1994 - 2000 роки прокурором Немиріського району Шидловський В’ячеслав Станіславович. Маючи вищу юридичну освіту, закінчивши юридичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка в 1979 році. Працював в прокуратурі Вінницької області на посадах помічника прокурора, старшого помічника прокурора Тростянецького району, прокурора Літинського, Бершадського, Козятинського, а потім і Немирівського. Він мав незаперечний авторитет серед підлеглих та колег.
 
  Потому прокуратуру Немирівського району очолив Григорій Іванович Нечепуренко. Він згуртував навколо себе колектив професіоналів та однодумців, навчаючи їх власним прикладом відповідальності та відданості роботі. Сьогодні він здійснює прокурорський нагляд за органами, що проводять боротьбу зі злочинністю, дізнання та досудове слідство, активно сприяє підвищенню якості слідства у районному відділі міліції.
 
  Андрій Васильвич Гулько відзначився на посаді прокурора Немирівського району, яку займав із 2004 по 2009 роки, як вмілий організатор. Своєю завзятістю та енергійністю він надихав колег на плідну працю, а також показував приклад того, як можна гарно працювати та активно відпочивати.
 
  Сьогоднішніми буднями прокуратури керує Анатолій Іванович Атаманенко, уродженець с. Ольгопіль Чечельницького району. Він пройшов професійний шлях від посади слідчого районної прокуратури до міжрайпрокурора, працюючи в органах прокуратури з 1990 року. У ньому успішно поєднується діловитість, доброзичливість та творчість, а правду ж кажуть, який керівник, такий і колектив, бо йдуть вони у ногу. Анатолій Іванович – людина вимоглива до себе і до колег, саме тому усі поставлені державою завдання колектив немирівської прокуратури виконує професіонально та сумлінно.
 
  Старшим помічником прокурора за наказом Генерального прокурора у 2006 році було призначено Романа Васильовича Луценка. Серед колег від відзначається ініціативністю, прагненням до покращення результатів своєї роботи та вдосконалення своїх ділових і професійних якостей.
 
  Гармонійно влилися у колектив прокуратури і молоді спеціалісти Олександр Геннадійович Вівдич та Назарій Вікторович Гаврилюк. Чи то вони професію, чи професія їх навчила мудрості, розважливості та відповідальності, а ще честі і гідності, але працюють вони на рівні із більш досвідченими колегами.
 
  Посаду помічника прокурора очолює мудра і виважена жінка – Олена Анатоліївна Онищук. Обравши, на перший погляд, не жіночу професію вона є взірцем для багатьох чоловіків, працюючих в органах прокуратури.
 
  Максим Станіславович Кучеренко – слідчий прокуратури. Гарна теоретична база знань допомагає йому вдосконалювати професійні якості та бути дуже корисним у прокуратурі. Він наполегливо вивчає діюче законодавство та методичну літературу, знає усі новини про роботу прокуратури України. Нещодавно прокуратура взяла на стажування молодого колегу Павла Валерійовича Кравчука на посаду помічника прокурора. За короткий час йому вдалось зарекомендувати себе як відповідального та наполегливого працівника.
 
  Технічною базою відповідально та професійно опікується оператор комп’ютерного набору Наталія Павлівна Кахно.
 
  Добросовісно до своїх обов’язків відноситься і прибиральниця службового приміщення Раїса Іванівна Чверкун, забезпечуючи чистоту та порядок у прокуратурі.
 
  Своєчасність виїздів працівників прокуратури до місць проведення прокурорських перевірок забезпечує водій прокуратури району Роман Анатолійович Цинкобур.
 
  Єдиною, хто не змінює ні роботу, ні посаду протягом багатьох років залишилася Тетяна Михайлівна Лукова – спеціаліст 1-ї категорії. Із 1986 року і до сьогодні вона є повновладною господаркою канцелярії та досконало володіє навиками ведення діловодства та є незамінним помічником і порадником для молодих спеціалістів. У спогадах Тетяни Михайлівни і важкі роки становлення прокуратури Немирівського району, реформування, скорочення, а ще прекрасні дні життя прокуратури із мудрими керівниками.
 
  І ще одним гарним спогадом для прокуратури Немирівського району є Віктор Петрович Семенов, який, хоч і змінив місце роботи, проте залишається порадником і наставником для молодих колег у слідчих справах. Адже він – юрист від Бога. У його спогадах важкі роки перебудови, а ще – не одна сотня розкритих злочинів. Він – слідчий, за професією і у душі. Згадує, як у часи перебудови доводилось і на санях в мороз виїздити до місця злочину. Але залишились у його пам’яті прекрасні дні роботи і відпочинку із колегами.
 
До двадцятиріччя прокуратури Немирівщини.
До двадцятиріччя прокуратури Немирівщини.
 
 
 
Переглядів: 3071 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Розробка та супровід сайту:
Дмитро Свирида
Офіційний сайт Немирівської міської ради
Copyright MyCorp © 2009 - 2017 Хостинг від uCoz