Функції держави взяла на себе міська рада. - 12 Лютого 2010 - Немирівська міська рада
Головна » 2010 » Лютий » 12 » Функції держави взяла на себе міська рада.
10:30
Функції держави взяла на себе міська рада.
    Немирів - місто небагате. Доходи його жителів невисокі, й далеко не кожен немирівчанин може собі дозволити придбати власне авто. В основному жителям нашого міста доводиться задовольнятися поїздками на автобусах. Адже, щоб дістатися мешканцям станції центру міста, потрібно подолати відстань 3-5 км. І тому природно, що проблеми громадського транспорту хвилюють жителів Немирова.
    Пасажирський автомобільний транспорт відіграє важливу роль у задоволенні різноманітних потреб населення в пересуванні. Послуги по перевезенню повинні надаватись якісно, швидко і бути економічно вигідними за умови невисокої собівартості. Всі ці перераховані параметри формують головні характеристики пасажирського транспорту. Для того, щоб досягнути кращих результатів, необхідно дослідити і знайти основні проблеми перевезень, які вагомо впливають на результат, який ми отримуємо на виході та знайти найкращий шлях їх розв’язання.

    Круглий стіл...

    Справа в тому, що останнім часом на адресу міськради стали надходити усні і письмові скарги щодо погіршення роботи міського пасажирського транспорту (одне із них ми публікуємо сьогодні). Люди скаржаться на те, що перестав ходити, так званий, пільговий автобус, якого ще інакше називають – "пенсіонерським", а водії маршруток відмовляються безкоштовно возити пасажирів пільгових категорій. У зверненнях громадян і нарікання щодо безкоштовного перевезення учнів, які проживають у районі "Агромашу" та залізничного вокзалу, до середніх шкіл. Адже автобус лише вранці підвозить дітей, а зі школи добиралися доводиться пішки. Немирівська міська рада - Громадські слухання
    Скарги немирівчан не могли не стурбувати міського голову. Тому з самого початку його діяльності на цій посаді В. Качур взявся за наведення порядку у сфері перевезень. З його ініціативи було оголошено конкурс на пасажирські перевезення. За двома маршрутами перевагу надано приватному підприємцю з Вінниці В. Цимбуровичу. З ним Немирівська міська рада уклала відповідні угоди, і, згодом, по Немирову стали курсувати комфортабельні "Богдани". Сьогодні щоденно на маршрут виходить два "Богдани" в режимі маршрутного таксі. При цьому всі пасажири зобов’язанні оплачувати свій проїзд. Але перевага була надана цьому перевізнику тому, що він зобов’язався перевозити під час рейсу за власний кошт два пасажири, які мають пільги.
    Також було проведено конкурс на маршрут, по якому здійснюються перевезення у звичайному режимі (перевізнику надається компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян, яких нараховується 17, відповідно до встановленого порядку). По цьому маршруті Немирівська міська рада уклала договір із ВАТ «Немирівське АТП 10510». Відшкодування за перевезення пільговиків компенсувалися підприємству за рахунок Державного бюджету через управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.
    Коли після кількох років затишшя раптом посипалися скарги, міський голова В. Качур скликав "круглий стіл", щоб обговорити назрілі проблеми пасажирських перевезень в місті та шляхи їх вирішення. Дане питання є актуальним як для дітей, так і людей похилого віку, тому було запрошено представників районної та міської ветеранських організацій (Л. Кравченка, А. Тереза) та районної організації дітей війни (М. Сидорука). Адже саме ці категорії людей є пільговими і більшість скарг надходить саме від них. В даному заході взяли участь міський голова В. Качур, його заступник О. Хіхлач, начальник районного відділу освіти О. Водоп’янов, завучі міських шкіл, директор ВАТ "Немирівське АТП 10510" М. Рудь, приватний підприємець В. Цимбурович та інші представники громадськості.

    Скористатись пільгами

    Питання пільгового проїзду завжди викликало у людей хвилю емоцій, невдоволень, проблем. Останнім часом воно дуже актуальне для людей похилого віку, які неспроможні утримувати себе за мізерні пенсії. Тож першим постало питання: - Чому ж, все-таки, перестав курсувати містом "пенсіонерський" автобус? М. Рудь пояснив, що підприємством було припинено надання послуг по пасажирському перевезенню по місту з червня 2009 року, так як за перевезення пільгових категорій громадян управлінням праці та соціального захисту населення районної держадміністрації відшкодування проводяться із затримкою та не в повній мірі. Заборгованість перед ВАТ "Немирівське АТП-10510" станом на 1 січня 2010 року складає 47,3 тис. грн. (в межах бюджетних призначень) та 134,6 тис. грн. (по фактично поданих розрахунках). Підприємство здійснює перевезення по всьому районі і фінансово неспроможне за власний рахунок покривати витрати. За даними управління праці та соціальної політики в 2009 році в бюджеті району на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом по району окремими категоріями громадян було передбачено кошти в сумі 379,9 тис. грн. За минулий рік з державного бюджету надійшло 332,6 тис. грн.

Немирівська міська рада - Пільговий автобус

    Але чому ні перевізник, ні управління праці і соціальної політики не попередили міську раду вчасно про даний факт? Адже умови договору повинні виконувати всі сторони. Що стосується відшкодування за перевезення пасажирів пільгових категорій, то учасники "круглого столу" дійшли висновку, що на допомогу держави сьогодні розраховувати даремно. Тому вся надія сьогодні на міську раду. Тож практичним результатом "круглого столу" стало те, що міський голова В. Качур запевнив, що міська рада візьме на себе оплату за автобус для «пільговиків», який виділить ВАТ "Немирівське АТП -10510". Вирішили, що автобус, на якому буде напис "Пільговий", курсуватиме двічі на день – вранці і в обід. "Пільговики" повинні мати з собою посвідчення.

    Шкільний автобус для міста

Розклад руху автобусу «Пільговий»

8.30 – автовокзал
9.00 – залізничний вокзал
12.45 – автовокзал
13.15 – залізничний вокзал
Розклад руху автобусу «Шкільний»

7.10 – автовокзал
7.30 – залізничний вокзал
14.45 – автовокзал
15.15 – залізничний вокзал
    Начальник районного відділу освіти О. Водоп’янов роз’яснив ситуацію, яка мала місце навесні 2008 року, коли на ім’я міського голови було направлено лист, що районний відділ освіти райдержадміністрації з вересня 2008 року припиняє проводити оплату за перевезення дітей до міських шкіл. Адже згідно законодавства та прийнятої Програми "Шкільний автобус" передбачено, що відділ освіти має право оплачувати лише перевезення сільських школярів, які проживають більше як за три кілометри від школи. На той час для міської ради це повідомлення було шокуючим, адже до цього часу такого питання не виникало. Та й бюджет вже було затверджено на рік. Але міський голова В. Качур вирішив, що наші діти не повинні страждати через правову плутанину і автобус буде ходити, а кошти будуть винайдені і поправки до бюджету внесуться.
Витяг з переліку пільгових категорій пасажирів

1. Інваліди війни І, ІІ, ІІІ груп та особа, яка супроводжує інваліда І групи
2. Учасники бойових дій
3. Учасники війни
4. Учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій з посвідченням серії "А"
5. Одна дитина віком до шести років без права зайняття нею окремого місця
6. Діти-сироти та діти, які залишилися без опіки батьків і виховуються в школах-інтернатах
7. Інваліди всіх категорій та особа, яка супроводжує інваліда І групи
8. Ветерани праці та особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною
9. Пенсіонери за віком
10. Діти війни
11. Ветерани військової служби і органів внутрішніх справ та члени їх сімей
Примітка:
- право на безплатний проїзд вищевказаним категоріям пасажирів надається при пред’явлені посвідчень встановленого зразка.
    Вже в 2009 році при прийнятті місцевого бюджету депутати передбачили фінансування "шкільного" автобусу. Протягом цього часу автобус лише вранці підвозив дітей до школи. Але життя вносить свої поправки і на прохання батьків керівники навчальних закладів звернулись до міської ради винайти ресурси для фінансування "шкільного" автобусу ще й для розвезення дітей після навчального дня.
    Тепер автобус возитиме дітей до школи і назад, тобто, робитиме два рейси. Під час "круглого столу" підняли проблему, яка обговорювалася у минулому році на всіх рівнях, і періодично піднімається серед населення. Вона полягає в тому, що автобуси, які курсують селами, не мають права зупинятися на міських зупинках. Виконком міської ради ще 8 серпня 2009 року прийняв рішення про надання згоди на зупинку приміського пасажирського транспорту на міських зупинках і передав його районній раді. М. Рудь пояснив, що міські зупинки, як і раніше, не внесено у маршрутні паспорти, хоча з боку міської ради були надані усі погодження, але районна влада, в чию компетенцію входять перевезення по району, так і не довела справу до кінця. За зупинки автобусів у недозволеному місці Державтоінспекція водіїв штрафує, причому на велику суму, яка значно перевищує їх заробіток.
    На закінчення "круглого столу" міський голова попередив перевізників, що коли громадяни міста Немирів будуть скаржитися і будуть мати місце порушення, то міська рада розірве з ними договори на перевезення і знову оголосить конкурс. Кожен з нас повинен виконувати умови договору так, щоб пасажири були задоволені.

    P.S. Ми звернулися із запитанням до начальника відділу розвитку інфраструктури райдержадміністрації В. Гука: - Чому до цього часу не внесено зміни у паспорти маршрутів для зупинки автобусів міжрайонного сполучення? Для цього треба змінити маршрутні паспорти, адже зупинки у місті в договорі з перевізниками не передбачені. Відділ підготував всю необхідну документацію і направив її в Управління транспорту облдержадміністрації ще наприкінці вересня минулого року, однак питання до цього часу не вирішене.
    Але, з іншої сторони, при внесені міських зупинок у маршрутні паспорти, у перевізників виникнуть додаткові труднощі, не передбачені умовами договорів, на які перевізники можуть не погодитися. Тому, мабуть, проблему буде вирішено аж у червні 2010 року, коли буде оголошено новий конкурс на перевезення і укладатимуться нові договори з перевізниками. Можливо, з новими.

За матеріалами "Круглого столу"

Переглядів: 1525 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Розробка та супровід сайту:
Дмитро Свирида
Офіційний сайт Немирівської міської ради
Copyright MyCorp © 2009 - 2017 Хостинг від uCoz