Громадські слухання. - 29 Січня 2010 - Немирівська міська рада
Головна » 2010 » Січень » 29 » Громадські слухання.
10:25
Громадські слухання.
    16 вересня 2008 року Верховна рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву (№509-VI)». Цим законом передбачено те, що замість дозволів на будівництво, які видавалися виконкомами міських рад, надається дозвіл на розробку та затвердження містобудівного обґрунтування, яке у встановленому порядку пройшло державну експертизу. Перед затвердженням містобудівне обґрунтування підлягає громадському обговоренню. Це робиться з урахуванням громадських і приватних інтересів при плануванні та забудові території.

Громадські слухання… Що далі?..

    Попри побоювання організаторів громадських слухань щодо активності наших громадян, сесійна зала міської ради була, можна сказати, переповнена. Учасниками слухань були члени виконавчого комітету, депутати міської ради, голови громадських організацій міста, настоятелька Свято-Троїцького ставропігійного жіночого монастиря ігуменя Херувима, протоієрей Павло Петльований, голова районної ради Сергій Укринський та заступник голови районної ради Віра Гетьман.
    Більшу частину присутніх складали працівники ДП УГК "Nemiroff", парафіяни, представники спиртового заводу.
    Громадські слухання вела Н.Б. Павленко, архітектор міської ради.
    З інформацією по першому питанню виступив представник спиртового заводу А. Рибалко, який обґрунтував необхідність встановлення додаткової ємності для зберігання зерна, зауваживши, що всі необхідні документи виготовлені і пройшли належну експертизу. За позитивне вирішення даного питання учасники зібрання проголосували одноголосно. Набагато більше часу зайняло обговорення питання щодо затвердження містобудівного обґрунтування для капітального ремонту частини приміщень будинку по вул. Горького, 91 з переобладнанням його під парафіяльний Духовний центр та житлові кімнати для ксьондза. Немирівська міська рада - Громадські слухання
    Інтереси католиків, що намагаються повернути собі у користування будівлю дитячої музичної школи, представляв Леонід Петров, працівник ДП УГК "Nemiroff", по сумісництву ще й голова католицької громади міста. У своєму виступі він ознайомив учасників громадських слухань із рішеннями судів та висновками експертизи, яка, на його думку, доводить історичність цієї будівлі. При цьому Л. Петров зауважив, що в нашій країні дуже важко повернути те, що належало колись. На жаль, присутнім на слуханнях не довелося почути містобудівного обґрунтування даного питання з технічної точки зору.
    Ще до революції там, де тепер знаходиться дитяча музична школа, стояв будиночок, в якому жив католицький священик. За роки радянської влади на тому місці побудовано великий адміністративний будинок. В різні часи у ньому розташовувалася районна рада, а з недавніх пір музична школа. В часи незалежності України в місті утворилася католицька громада, яка і забажала повернути собі у власність вищезгадану будівлю.
    Сьогодні укладена Мирова Угода між Немирівською районною радою та римо-католицькою парафією Св. Йосипа Обручника про передачу в користування католицькій громаді майна, яке ще до Жовтневої революції перебувало у парафіянській власності католицької громади. Мова йде про будівлю, в якій сьогодні знаходиться музична школа та частина апарату райдержадміністрації. Дане питання обговорювалося досить жваво.
    Ю. Броварний, голова міської організації ветеранів збройних сил.
    Він зачитав присутнім рішення суду, в якому чітко сказано, що дана будівля не є невід’ємною частиною костелу і тому не може підпадати під поняття майна спеціального призначення. Тобто, сучасний адмінбудинок не є культовою спорудою.
    - Чому районна рада, яку на той час очолював В. Каричинський, відмовилася від своїх претензій щодо приміщення, адже стільки років районна рада успішно у судах різних інстанцій відстоювала право громади на цю будівлю? І справа вже була вирішена на користь громади міста, як раптом – Мирова Угода! Простим жителям міста важко було зрозуміти логіку дій депутатів районної ради. Можливо, це особиста вдячність В.П. Каричинського керівництву компанії ДП УГК «Nemiroff» за їх підтримку при обранні його на посаду голови районної ради? А куди дітися дітям з музичної школи? Приміщення забрати, а дітей на вулицю?
    І. Кононова, голова громадської організації «Спілка творчих ініціатив».
    - Я дозволю собі сказати, що дане питання не релігійне, а соціальне. Думаю так: є нова музична школа – будь ласка, забирайте приміщення, немає – вибачайте. М. Костюк, житель міста.
    - Не можна на користь однієї людини забирати в дітей приміщення. Куди ж їм діватись? До речі, за архівними даними, споруда, у якій жив парафіяльний священик у 18-19 ст., була двоповерховим дерев’яним будиночком з балконом. І знаходилася вона на південний захід від костелу. Це трохи далі від музичної школи.
    В. Євтенко, секретар міської ради.
    - Старожили нашого міста пам’ятають, як до речі і я пам’ятаю, що на місці нинішньої музичної школи стояв двоповерховий будиночок з балконом. Про які одинадцять кімнат може йти мова?
    Т. Гуцалюк, голова райкому профспілки працівників освіти, член виконкому.
    - Священику потрібне житло, а дітям – школа. Чи не простіше було б придбати для священика квартиру в місті, а дітям залишити музичну школу?
    На ці запитання відповіді у замовників не було. Так і залишилось питання відкритим. З інформацією по третьому питанню виступила настоятелька Свято-Троїцького ставропігійного жіночого монастиря ігуменя Херувима. Вона сказала, що на центральному кладовищі міста А. С. Глусь виявила бажання побудувати капличку, а також облагородити це місце, спорудивши постаменти, на яких два ангели зустрічатимуть душі тих, хто не з нами. Немирівська міська рада - Громадські слухання Обговорення даного питання було найбільш активним. Усі виступаючі переконували присутніх у тому, що капличка потрібна.
    І. Кононова, голова громадської організації «Спілка творчих ініціатив».
    - Матушка нічого не забирає, вона лишень будує, я думаю, що дане питання необхідно підтримати.
    З. Дячко, медичний працівник районної лікарні.
    - Кладовища повинні мати пристойний вигляд і бути доглянутими. Добре, коли рідні люди поховані поруч, тоді і молитва має більшу силу. Капличка необхідна. В ході обговорень з’ясувалось, що капличка матиме ще і нижню частину, так званий склеп на 14 місць для поховань. З приводу цього у присутніх теж виникали деякі запитання.
    М. Єськов, депутат міської ради.
    - В підвалі планується 14 місць для поховань. Кого ви збираєтесь там ховати»?
    Ігуменя Херувима.
    - Те, що буде в нижньому храмі, ролі не грає, всі храми будувалися на кістках. Так у Києво-Печерській Лаврі – зверху храм, а внизу хоронять монахів і сьогодні. Це наша християнська традиція.
    Ю. Броварний, голова міської організації ветеранів збройних сил.
    - Як на мене, це різні речі: ховати звичайну людину у склепі і монаха, який все життя присвятив служінню Всевишньому.
    І. Назаренко, житель міста Немирів, пенсіонер.
    - Жодне місто з такою кількістю населення не має стільки кладовищ, як наше: їх дев’ять. Я не претендую на місце в склепі, але низько вклоняюся ігумені Херувимі за те, що думає про нас. Ми шукаємо все, окрім спасіння душі своєї. Чому ж ми не можемо цивілізовано пом’янути своїх рідних? Нам необхідно пам’ятати про своє коріння і про свою історію, а також те, що княгиня Щербатова таки княгиня, а не графиня, як пишуть історики, і що річка, яка сьогодні зветься "Замчик", все життя була "Миркою".
    О. Голодюк, депутат міськради.
    - Давайте називати речі своїми іменами. Що ж ми насправді будемо будувати? Капличку чи сімейний склеп?
    Дуже добре, що упорядкували польський цвинтар, але трохи далі від нього знаходиться старе православне кладовище, де є братські могили загиблих під час другої світової війни. Давайте приведемо до ладу усі старі кладовища Якщо хтось хоче збудувати капличку, нехай будує, протистоянь тут не повинно бути.
    Відповідь на усі запитання щодо зведення каплички-склепу і необхідності цієї будівлі дав міський голова Немирова В. Качур.
    - Слухаючи виступи в залі, у мене склалася думка, що ініціатори будівництва каплички намагаються довести міській раді та представникам громади доцільність цієї ідеї, а насправді - нічого нікому доводити не потрібно. Бо все, що корисного робиться в інтересах громадян, ми будемо підтримувати. Жодних перешкод у тому, щоб надати дозвіл на будівництво цієї споруди, не було в місті Немирів.
    - Галино Дмитрівно! Вам заборонялося будувати капличку? - Запитав міський голова.
    - Ні!
    - В такому разі, у мене запитання до громади: в чому проблема?
    Спостерігаючи за тональністю виступаючих і за тим, як швидко нагнітаються пристрасті, я прийшов до висновку, що декому дуже кортить перевести обговорення дуже важливого для громади питання у площину протистояння між міською радою та ініціаторами будівництва каплички. Можливо, комусь із присутніх дуже хотілося побачити на сьогоднішніх громадських слуханнях конфлікт інтересів? В такому разі вони помилися. Пригадую, Отець Павло сказав, що він підтримує ідею сімейного склепу. Я теж не проти будівництва сімейного склепу родини Глусів. Заперечень немає. Сподіваюсь, що і виконавчий комітет міської ради прийме позитивне рішення. Хочу подякувати католицькій громаді, особисто Б.Гайворонському, за упорядкування старого польського цвинтаря. Роботи по упорядкуванню якого, до речі, проводилися в основному силами православних громадян та робітниками компанії "Nemiroff". Також дякую ігумені Херувимі за те, що їй вдалося об’єднати католиків і православних, щоб спільно будувати капличку".
    Т. Гуцалюк, голова райкому профспілки працівників освіти, член виконкому.
    - Я теж хочу подякувати ігумені Херувимі за її благодіяння. А ще наперед хочу подякувати тим людям, які зведуть для дітей музичну школу, або віднайдуть кошти для її будівництва. Пам’ятати тих, хто вже не з нами, це свята справа. Але давайте подумаємо і про живих... Відповідно до вимог чинного законодавства прийнято рішення, що всі зауваження та пропозиції, що прозвучали у виступах жителів під час громадських слухань, внесено до протоколу і подано на розгляд сесії міської ради. На цьому громадські слухання закінчилися. Шановні читачі! Ваші думки, пропозиції та запитання можете надсилати в редакцію газети "Вісник Немирова", або на форумі Немирівської міської ради.

Із зали громадських слухань

Переглядів: 1509 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Розробка та супровід сайту:
Дмитро Свирида
Офіційний сайт Немирівської міської ради
Copyright MyCorp © 2009 - 2017 Хостинг від uCoz