Здійснюємо реформи - Змінюємо Україну - 15 Лютого 2016 - Немирівська міська рада
Головна » 2016 » Лютий » 15 » Здійснюємо реформи - Змінюємо Україну
14:49
Здійснюємо реформи - Змінюємо Україну

  Визначною подією у взаємовідносинах держава-нотаріат стало підписання 13 грудня Президентом України змін до законодавства, що стосуються реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і реєстрації бізнесу.

  Понад 20 мли українців звертались щороку до Міністерства юстиції за сервісами, починаючи від народження і закінчуючи реєстрацією квартири чи бізнесу. Тепер низку повноважень, від яких відмовився Мін’юст, виконуватимуть нотаріуси.

  Згідно зі змінами, нотаріуси стали повноправними реєстраторами без будь-яких обмежень щодо реєстрації бізнесу та реєстрації прав на нерухоме майно. Такий крок показує довіру парламенту та президента нотаріусам. Тобто нотаріуси - це дійсно професіонали, які довели, що вони можуть достойно нести свою професію та надавати якісні й доступні послуги для наших громадян». Перелік змін до законодавства в контексті демонополізації та децентралізації щодо прав нотаріусів у процедурі реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і реєстрації бізнесу, що діють з 1.01.2016 р. відбудеться: скорочення проведення державної реєстрації з 15 до 5 робочих днів; запровадження принципу екстериторіальності стосовно інших державних реєстраторів у межах території України по бізнесу та в межах області по нерухомому майну; скасування процедури видачі свідоцтв про право власності на нерухоме майно, яка була складовою державної реєстрації та, як наслідок, можливість укладання договорів на підставі даних реєстру; встановлення диференційованого підходу до сплати адміністративного збору - залежно від строків проведення державної реєстрації; подання та отримання документів за результатом державної реєстрації в електронній формі. Оновленою справою для нотаріусів, буде робота у сфері державної реєстрації бізнесу. За новим законодавством вводяться наступні зміни: скасування процедури підтвердження юридичною особою відомостей про себе (на сьогодні для підтвердження юридичними особами подано близько 300 тис. реєстраційних карток); запровадження принципу екстериторіальності в межах території України; уніфікація процедур реєстрації бізнесу та громадських формувань, створення єдиного реєстру з 1.01.2017 р.; подання та отримання документів за результатом державної реєстрації в електронній формі. Щодо питання фінансового забезпечення діяльності нотаріусів, з 1.01.2016 р. нотаріуси за державну реєстрацію у сферах реєстрації прав на нерухомість та бізнесу отримуватимуть 60% від адміністративного збору.
 
Переглядів: 219 | Додав: dima | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Розробка та супровід сайту:
Дмитро Свирида
Офіційний сайт Немирівської міської ради
Copyright MyCorp © 2009 - 2016 Хостинг від uCoz