A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Немирівська міська громада
Вінницька область, Немирівський район

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ проекту рішення Немирівської міської ради «Про затвердження програми Приватизації майна комунальної власності Немирівської міської об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки» та Переліку об’єктів комунальної в

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ

проекту рішення Немирівської міської ради  «Про  затвердження програми

Приватизації майна комунальної власності Немирівської міської об’єднаної територіальної громади  на  2018-2020 роки» та Переліку об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації у 2018-2020 роках

 1. Визначення та аналіз проблеми, на вирішення якої спрямований нормативно-правовий акт:  Проект рішення Немирівської міської ради « Про  затвердження програми «Приватизації майна комунальної власності Немирівської міської об’єднаної територіальної громади  на  2018-2020 роки » розроблено відповідно до Законів України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», «Про приватизацію державного майна»,  «Про Державну програму приватизації», «Про товарну біржу», «Про внесення змін до деяких законів України з питань приватизації щодо реалізації положень Державної програми приватизації на 2012-2014 роки», «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших нормативно-правових актів.  Оскільки на цей час немає Закону України «Про приватизацію об’єктів комунальної власності» при приватизації майна комунальної власності Немирівської міської об’єднаної територіальної громади використовуються Закони України «Про приватизацію державного майна» та «Приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)».  Прийняття даного проекту Програми надасть можливість забезпечення подальшого розвитку та удосконалення процесів приватизації, залучення до приватизації покупців, які мають довгострокові інтереси у розвитку підприємництва на території громади, забезпечення надходжень до місцевого бюджету, відкритості та прозорості всіх процедур приватизації для жителів громади та покупців.

 

2. Головні цілі прийняття акта: Ціллю прийняття цього рішення є визначення пріоритетів, завдань і комплексу заходів, спрямованих на організаційне та правове забезпечення процесу приватизації комунального майна Немирівської міської об’єднаної територіальної громади. Основними цілями програми приватизації майна комунальної  власності  на 2018-2020 роки є: 

- створення сприятливих умов для залучення приватних власників, які мають довгострокові інтереси у розвитку приватизованого об`єкта та здійснюють ефективне управління ним;  

- залучення інвестицій; 

- забезпечення надходження коштів до бюджету громади; 

- поліпшення соціально – економічного розвитку громади та матеріального стану населення.

 

3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення зазначених цілей: Як альтернативу даному рішенню можливо розглянути такий варіант:  «Відмовитись від введення в дію запропонованого регулювання, тобто залишити без змін існуючу ситуацію».  Дана альтернатива не вирішує поставлених цілей, тому вважаємо, що при прийняті проекту запропонованого рішення інтереси громади будуть враховані найбільш повно.

 

 4. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта: Проект Програми приватизації майна комунальної власності передбачає здійснення заходів з приватизації протягом терміну дії цього документу, виходячи з наступних концептуальних підходів: 

- приватизація комунального майна організовується як складовий елемент підвищення ефективності використання та розпорядження комунальним майном, збільшення надходжень до бюджету громади у вигляді податків, дивідендів, орендних платежів тощо, а також скорочення бюджетних видатків на утримання окремих об’єктів права комунальної власності; 

- включення в процес приватизації, насамперед, тих об’єктів, подальше перебування у комунальної власності яких більше не ефективно та потребує додаткових витрат на розвиток виробництва або на їх утримання.

 

5. Можливість досягнення встановлених цілей у разі прийняття запропонованого проекту Програми:

Приватизація майна комунальної власності  являє собою потужний механізм, який забезпечує умови і сприяє створенню нової системи відносин власності, побудованої на засадах ринку, а саме приватної власності та конкуренції.  Завдяки відчуженню комунального майна шляхом приватизації створюються сприятливі умови для появи ефективних приватних власників, які мають довгострокові інтереси у розвитку приватизованого об’єкта, здійснюють ефективне управління ним, спроможні інвестувати у виробництво, модернізацію та технічне оновлення основних засобів підприємства, вирішувати соціальні питання, підвищувати добробут працівників підприємства, створювати сприятливий інвестиційний клімат.  Впровадження даного рішення дасть змогу: вирішити проблему нормативного забезпечення механізму проведення приватизації майна комунальної власності, визначити стратегію приватизації, її пріоритети та умови на 2018-2020 роки,  врегулювати питання підготовки об’єктів приватизації до продажу, залучати до процесу реалізації комунального майна більш широке коло потенційних покупців, вдосконалити контроль за виконанням умов договорів купівлі-продажу новими власниками об’єктів приватизації,  забезпечити виконання бюджетних завдань з надходження коштів від приватизації майна комунальної власності.

   Ризик впливу зовнішніх чинників на дію регуляторного акта – можлива зміна чинного законодавства з питань приватизації. В такому випадку можливо внести зміни до Програми або затвердити нову Програму, яка буде відповідати вимогам нового законодавства.

6. Визначення очікуваних результатів прийняття регуляторного акта: Прийняття проекту Програми приватизації майна комунальної власності  забезпечить:

 - виконання завдань з надходження грошових коштів до місцевого бюджету від приватизації; 

- розвиток дрібного та середнього бізнесу при приватизації об’єктів малої приватизації (дрібних підприємств, окремих об’єктів нерухомого та рухомого майна);  

- підвищення відкритості та прозорості приватизації комунального майна.

7. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акта: Рішення запроваджується на 2018-2020 роки, але: 

- може бути переглянуто у разі зміни чинного законодавства з питань приватизації; 

- може бути продовжено на деякий строк у разі, якщо чинне законодавство з питань приватизації не зміниться.

8. Визначення показників результативності регуляторного акта: визначені показники результативності регуляторного акта:

- надходження коштів від приватизації комунального майна до бюджету громади;

 - ефективність подальшого використання приватизованого майна.

9. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта: Відстеження результативності буде проводитись на підставі аналізу надходження коштів від приватизації майна комунальної власності до бюджету громади та кількості проданих об’єктів.  Базове відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік з дня набрання чинності регуляторного акта, а періодичне відстеження буде здійснюватись щорічно після проведення базового відстеження результативності регуляторного акта, відповідно до ст. 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

 

 Міський голова                                                                      Віктор Качур

 

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта

Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта

               Відповідно до вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань оприлюднюється:

       Проект рішення Немирівської міської ради  «Про  затвердження програми

Приватизації майна комунальної власності Немирівської міської об’єднаної територіальної громади  на  2018-2020 роки» 

  Розробник:  юридичний відділ  Немирівської міської ради.

      Мета проекту рішення:  підвищення ефективності використання об’єктів комунальної власності, приватизація його по ринковій вартості ефективним власникам, розвиток на території об’єднаної територіальної громади  конкурентного середовища, поповнення доходної частини міського бюджету.

 

      Підставою для розробки проекту є: Закони України «Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)», «Про приватизацію державного майна»,  «Про Державну програму приватизації», «Про місцеве самоврядування в Україні».

       Проект рішення  та аналіз регуляторного впливу буде розміщено на офіційному веб-сайті Немирівської міської ради www. gromada.org.ua   

       Строк отримання пропозицій та зауважень до проекту регуляторного акта становить 1 місяць з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу.

       Пропозиції та зауваження до проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу просимо надавати в письмовій формі в юридичний відділ Немирівської міської ради за адресою:

      22800, м. Немирів, вул.. Соборна, 26

на електронну адресу: nemyrivotg@gmail.com

 

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь