A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
НЕМИРІВСЬКА МІСЬКА ГРОМАДА
Вінницька область, Немирівський район

Експертний висновок постійної депутатської комісії Немирівської міської ради

Експертний висновок постійної депутатської комісії Немирівської міської ради

   Експертний висновок постійної депутатської комісії Немирівської міської ради з питань планування, фінансів, цін, бюджету та регуляторної політики щодо проекту рішення Немирівської міської ради «Про затвердження Порядку надання орендарю згоди орендодавця комунального майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого комунального майна  Немирівської міської об’єднаної територіальної громади».

   Постійна депутатська комісія Немирівської міської ради з питань планування, фінансів, цін, бюджету та регуляторної політики на виконання вимог статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» від 11.09.2003 № 1160/ІV розглянула проект рішення Немирівської міської ради «Про затвердження Порядку надання орендарю згоди орендодавця комунального майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого комунального майна  Немирівської міської об’єднаної територіальної громади» з аналізом його регуляторного впливу та встановила наступне.

     Станом на сьогодні процедура надання орендарю згоди орендодавця на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого комунального майна Немирівською міською радою не прийнята, а отже, не приведена до вимог чинного законодавства України, що і являється причиною виникнення даної проблеми.  Проблема не може бути розв’язана за допомогою діючих регуляторних актів, оскільки процедура надання орендарю згоди на здійснення невід'ємних поліпшень та вирішення даного питання передбачене статтею 18 Закону України від 18 січня 2018 року № 2269-VIII «Про приватизацію державного і комунального майна», а саме: надання згоди орендарю на здійснення невід’ємних поліпшень здійснюється в порядку, визначеному місцевою радою. З метою вирішення цієї проблеми та з врахуванням змін у чинному законодавстві України підготовлений проект рішення Немирівської міської ради «Про затвердження Порядку надання орендарю згоди орендодавця комунального майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого комунального майна  Немирівської міської об’єднаної територіальної громади» та зроблений аналіз його регуляторного впливу.

   Розробниками проекту регуляторного акту є юридичний відділ та відділ комунального майна виконавчого апарату Немирівської міської ради. У зв’язку з утворенням Немирівської міської об’єднаної територіальної громади та прийняттям у комунальну власність різних за призначенням та технічним станом об’єктів нерухомості виникла необхідність прийняття регуляторних актів, які б регулювали використання комунального майна. Прийняття цього проекту регуляторного акту дозволить: реалізувати повноваження міської ради щодо ефективного використання комунального майна, передбачених ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.23 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», ст.18 Закону України  «Про приватизацію державного і комунального майна»; підвищити ефективність використання об’єктів комунальної власності, збереження, розвиток та сприяти технічному оновленню та ефективному використанню комунального майна, залученню інвестицій; підвищити надходження коштів від продажу об’єктів комунальної власності; забезпечити використання коштів, отриманих від приватизації для задоволення потреб міської об’єднаної територіальної громади.

   Даний проект регуляторного акту відповідає принципам державної регуляторної політики, встановленим статтею 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, прозорість та врахування громадської думки.

Аналіз впливу регуляторного акта підготовлено відповідно до статті 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та  постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004року №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта». Даним аналізом регуляторного впливу визначено та проаналізовано проблему, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин.

Проект рішення міської ради був погоджений Вінницьким обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України (відповідно до листа від 09.01.2019 року №52-02/26).

   В цілому при підготовці проекту регуляторного акта витримана послідовність здійснення регуляторної діяльності та розробниками проведені роботи з регуляторної процедури:

 • проект відповідає цілям державної регуляторної політики;
 • включений до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2018-2019 роки згідно рішення 30 сесії Немирівської міської ради 1 скликання від 20 листопада 2018 року № 744 «Про внесення змін до плану діяльності з підготовки   проектів регуляторних актів Немирівської міської ради» та рішення 32 сесії Немирівської міської ради 1 скликання від 22 грудня 2018 року № 790 «Про затвердження плану діяльності з підготовки  проектів регуляторних актів Немирівської міської  ради на 2019 рік»;
 • розміщено повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта 04 грудня 2018 року;
 • розміщений  проект  регуляторного акта та аналіз його регуляторного впливу, про що проінформовано членів територіальної громади на інформаційному стенді та на офіційному веб-сайті Немирівської міської ради в мережі Інтернет за адресою: nemyriv-mrada.gov.ua 04 грудня 2018 року;
 • проект регуляторного акту обговорювався з громадськістю при проведенні робочих зустрічей протягом грудня 2018 року та на засіданнях постійної депутатської комісії міської ради з питань  комунальної власності, приватизації, транспорту і зв’язку та постійної депутатської комісії з питань планування, фінансів, цін, бюджету та регуляторної політики 20 грудня 2018 року;
 • розміщений  доопрацьований  аналіз  регуляторного впливу, про що проінформовано членів територіальної громади на інформаційному стенді та на офіційному веб-сайті Немирівської міської ради в мережі Інтернет за адресою: nemyriv-mrada.gov.ua 02 січня 2019 року.

  Протягом періоду оприлюднення зауважень та пропозицій від зацікавлених осіб не надійшло.

 

Очікувані результати прийняття запропонованого регуляторного акта.

 1.  Забезпечення майнових інтересів Немирівської міської об’єднаної територіальної громади  та орендарів комунального майна (збереження та покращення фізичного (технічного) стану комунального майна та його споживчих якостей).
 2. Чітке дотримання вимог чинного законодавства з питань поліпшення майна міської об’єднаної територіальної громади  під час його оренди.
 3. Унормування процедури одержання орендарем згоди на здійснення ним невід’ємних поліпшень орендованого майна (впорядкування інвестиційної діяльності орендаря).
 4. Ефективне використання комунального майна.
 5. Ведення інформаційної бази даних щодо здійснених орендарями невід’ємних поліпшень, що дає можливість оперативного надання необхідної інформації та складання звітності.

   Постійна депутатська комісія Немирівської міської ради з питань планування, фінансів, цін, бюджету та регуляторної політики за підсумками розгляду вважає, що проект регуляторного акта - проект рішення Немирівської міської ради «Про затвердження Порядку надання орендарю згоди орендодавця комунального майна на здійснення невід'ємних поліпшень орендованого комунального майна  Немирівської міської об’єднаної територіальної громади» та аналіз його регуляторного впливу відповідають вимогам ст.ст.4,8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

 

 

 Голова постійної депутатської комісії

 Немирівської міської ради з питань

 планування, фінансів, цін, бюджету

 та регуляторної політики                                                    О.В.Хіхлач

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь