Пошук

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Дата: 29.01.2019 15:41
Кількість переглядів: 555

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. 101 рік тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

Для вшанування пам’яті молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути, в Немирівській центральній міській бібліотеці пройшов урок мужності «Крути 1918», який провела вчитель історії та правознавства Пашенько Ольга Трифонівна з учнями 11-го класу Немирівського НВК №1. Підчас уроку учасники заходу переглянули уривок з документального фільму про Бій під Крутами, а бібліотекар читальної зали провела бібліографічний огляд літератури «На Аскольдовій могилі – України цвіт».« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора