Пошук

ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ ШКОЛИ З 1 ВЕРЕСНЯ

Дата: 20.08.2020 09:00
Кількість переглядів: 2285

Фото без опису

ШАНОВНІ БАТЬКИ, УЧНІ, ВЧИТЕЛІ!

   До початку нового навчального року залишилось небагато часу. Уже зараз зрозуміло, що за літо коронавірус не відступив. Тож у батьків виникає чимало питань щодо навчального процесу із вересня. Навчання цьогоріч таки розпочнеться 1 вересня і свято також буде. Формат проведення свята 1 вересня буде визначений в кожному закладі індивідуально, але з дотриманням карантинних вимог. Наразі уряд готує кілька сценаріїв відновлення роботи шкіл восени залежно від епідеміологічної ситуації.

   На засіданні комітету освіти, науки та інновацій тимчасовий виконувач обов’язків міністра освіти і науки Сергій Шкарлет та головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко анонсували деякі майбутні новації. Пропонуємо ознайомитися із трьома можливими сценаріями навчання в школах з 1 вересня 2020 року.

   Залежно від епідемічної ситуації країна буде ділитися на зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» й «червону». Зокрема, на території регіонів із «помаранчевим» рівнем небезпеки заборонено відвідувати заклади освіти в групах більш ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Освітній процес у навчальних закладах буде заборонено лише в «червоній» зоні.

   Уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться відповідно до одного з трьох сценаріїв. Якщо на 1 вересня буде низький рівень захворюваності, відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі.

  За високого рівня захворюваності навчання відбуватиметься дистанційно.

  У разі середнього рівня захворюваності передбачається запровадження змішаної форми навчання – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.

   «Переважна більшість здобувачів освіти 1 вересня традиційно підуть до закладів освіти. Міністерство виступає за те, щоб навчальний процес проходив, як і раніше, у класах, аудиторіях, лабораторіях, спортзалах. Але з урахуванням карантинних обмежень. Органи управління освітою, керівники закладів освіти отримають докладні алгоритми та роз’яснення щодо можливих дій та рішень в умовах адаптивного карантину», – заявив Сергій Шкарлет.

   Найбільш вірогідним в Україні вважається третій сценарій. У такому разі рекомендації щодо організації освітнього процесу будуть наступними:

• у пріоритеті – дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов);

• скасування масових заходів і екскурсій;

• проведення зборів педколективів у дистанційній формі;

• запобігання скупчення великої кількості людей;

• розмежування потоків школярів залежно від їх віку;

• рекомендоване проведення окремих видів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання.

   Для молодшої школи повністю дистанційна форма навчання застосовуватися не буде, оскільки вона визнана неприйнятною.
Особам з групи ризику (з хронічними або легеневими захворюваннями, розладами імунної системи, тим, хто страждає на цукровий діабет, тощо) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їх захисту: екстернатна форма чи дистанційне навчання.

   Поки що невідомо, чи будуть змушені діти сидіти на всіх уроках у масках.

   У разі необхідності навчальні заклади закриватимуть на карантин на 14 або 7 днів (остаточне рішення ще не ухвалено).
Зрозуміло, що остаточні рішення щодо роботи шкіл будуть відомі ближче до навчального року. Очевидно, що універсальних рішень для всієї країни не буде. Тож кожна область та район повинні будуть визначатися залежно від епідеміологічної ситуації.

   Фото: з мережі інтернет.

Начальник відділу освіти Алла Мрищук


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора