Пошук

ЛЕГАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА – ЦЕ ВАЖЛИВЕ ПИТАННЯ ВАШОГО МАЙБУТНЬОГО

Дата: 26.04.2021 15:30
Кількість переглядів: 476

Фото без опису

     На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, серйозною проблемою сьогодення. Виплати у «конвертах» є однією із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все це втрата страхового стажу для призначення пенсії.           Сьогодні працівники можуть не бачити проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, та даючи згоду працювати на таких умовах, вони мають розуміти, що самі позбавляють себе соціальних гарантій.

    Кожний працівник повинен знати, що відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" з 01.01.2004 року страховий стаж роботи зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхових та єдиного внесків.
     Пенсійний фонд в черговий раз звертається до громадян - вимагайте від своїх роботодавців виплату заробітної плати відповідно до законодавства прозоро і чесно, не погоджуйтесь на виплату заробітної плати в «конвертах».
     Пам’ятайте, що кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, вплине на забезпечення вашої гідної пенсії. Також відповідально до цього питання мусять поставитися самі роботодавці, не порушувати закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.
    Відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю "мінімальна заробітна плата - це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці" (тобто за виконання визначеного обсягу робіт). Іншими словами, незалежно від того, скільки годин в день, тиждень, місяць працює наймана особа - виплачувати заробітну плату можна не менше мінімально встановленого законодавством рівня.

     Шановні громадяни, роботодавці, Пенсійний фонд ще раз звертає увагу керівників підприємств, установ, організацій та підприємців щодо недопустимості випадків виплати заробітної плати "у конвертах", а також виплати заробітної плати в розмірах нижче мінімального. Забезпечимо разом своє майбутнє! 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора