НЕМИРІВСЬКА МІСЬКА ГРОМАДА
Вінницька область, Вінницький район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Дата: 27.04.2021 21:12
Кількість переглядів: 228

    Домашнє насильство – це дії або, навпаки, бездіяльність не тільки фізичного, а й психологічного, сексуального або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї або між родичами, незалежно від того, спільно чи окремо вони проживають.

    У зв'язку із запровадженням карантинних заходів, викликаних поширенням інфекції коронавірусу, появою нових стресових ситуацій та можливих фінансово-економічних труднощів збільшуються ризики вчинення домашнього насильства.
    Що робити, якщо випадок насильства трапився?
    Зверніться для зняття побоїв!
    У разі, якщо Ви стали жертвою домашнього фізичного або сексуального насильства навіть якщо у Вас не має видимих ознак ушкоджень (наприклад синців чи подряпин), НЕГАЙНО вирушайте на прийом до лікаря у травмпункт/судово-медичного експерта, щоб своєчасно зафіксувати тілесні ушкодження і визначити ступінь їх тяжкості.
   Надалі це допоможе притягнути Вашого кривдника до кримінальної відповідальності.
   Складіть письмову заяву про вчинення кримінального правопорушення!
   У разі вчинення фізичного або домашнього насильства, бажано НЕГАЙНО звернутись до  відділення поліції для складання письмової заяви про вчинення кримінального правопорушення. У такій заяві слід коротко та чітко описати всі обставини справи. 

    Корисні контакти для термінового звернення
  Звертаємо Вашу увагу щодо роботи в області таких спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі:


цілодобова безкоштовна обласна «Лінія довіри» 0800 75 04 75 стосовно запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі;


• обласний притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (цілодобове перебування до 90 днів). Фінансується за рахунок обласного бюджету У притулку є можливість розташування осіб з інвалідністю для цілодобового перебування.

   Право на влаштування до притулку має:

• повнолітня постраждала особа, направлена структурним підрозділом місцевої держадміністрації або органу місцевого самоврядування, до повноважень якого належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидіїнасильству, уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, центром соціальних служб, мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим особам;

• особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі;

• дитина у разі її прийняття до притулку разом з матір’ю або особою, яка їх замінює;

• обласна мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (тел.: +38068 586 03 55 або +38097 578 82 89).

• +38 (097) 336 89 75 - Відділ у справах сім'ї, молоді та спорту Немирівської міської ради

102 – поліція;

103 - швидка допомога;

Пам'ятайте, особи, постраждалі від домашнього насильства, мають право на призначення адвоката/юриста за рахунок держави.

Особи, які постраждали від домашнього насильства, можуть отримати допомогу юристів для стягнення аліментів, розлучення, розподілу майна, представництва інтересів як потерпілої в кримінальній справі.


Якщо ви страждаєте від насильства, не мовчіть! Звертайтесь за допомогою!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора