Пошук

ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ НА ПЕРІОД ВОЄННОГО СТАНУ

Дата: 25.03.2022 10:01
Кількість переглядів: 960

Діти, які залишились без батьків під час воєнного стану, зможуть бути тимчасово влаштовані до сімейних форм виховання.

Уряд схвалив, розроблене Мінсоцполітики рішення, згідно якого діти, які залишилися без піклування батьків, під час воєнного стану можуть бути влаштовані у прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу на умовах тимчасового влаштування.

Зазначене рішення:

??спрощує процедуру влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку або піклування родичів;

??дає можливість такій дитині перебувати під час воєнного стану на умовах тимчасового влаштування в прийомній сім’ї або дитячому будинку сімейного типу, чи за спрощеною процедурою – під опікою або піклуванням родичів;

??забезпечить найкращі інтереси дитини до того моменту, поки не буде достовірно з’ясовано, що саме сталось з її батьками.

Ухвалене рішення передбачає спрощений пакет документів для родичів, які бажають взяти дитину під опіку, піклування:

??заяву;

??копію паспорта;

??документи, що підтверджують сімейні, родинні зв’язки або інший зв’язок особи з дитиною (свідоцтво про хрещення або інший документ, виданий релігійною організацією);

??довідку від нарколога та психіатра про можливість виховання дитини;

?? довідку про наявність чи відсутність судимості, видану територіальним центром з надання сервісних послуг МВС за місцем проживання заявника або через Портал «Дія» або заяву щодо відсутності судимості.

Під час воєнного стану також зробили необов’язковим для кандидатів в опікуни та піклувальники проходження курсу навчання з виховання дітей, які залишились без батьківського піклування.

Ухвалене рішення Уряду надає додаткові можливості влаштування дітей в умовах воєнного стану, зокрема, до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на умовах тимчасового влаштування в межах передбаченої граничної чисельності дітей у дитячому будинку сімейного типу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора