Пошук

Пенсія в разі втрати годувальника - військовослужбовця. Зміни - 2022

Дата: 19.04.2022 16:23
Кількість переглядів: 538

    Верховною Радою України змінено умови призначення пенсії в разі втрати годувальника. Зміни, які відбулись в ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» стосуються осіб, які мають право на даний вид пенсії, та розмірів пенсійного забезпечення.

    Так, з урахуванням змін з 02.04.2022 року, право на пенсію по втраті годувальника за померлого військовослужбовця мають батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли 60 років незалежно від наявності у них страхового стажу, або є особами з інвалідністю. 

 Розмір такої пенсійної виплати встановлюється на рівні 30% заробітної плати померлого годувальника.

    У разі, якщо військовослужбовець загинув при виконанні службових обов’язків (захисті Батьківщини), право на пенсію по втраті годувальника мають батьки та дружина (чоловік) не раніше, ніж за 5 років до досягнення віку, який дає право на призначення пенсії за віком, встановленого ч. 1 ст. 26 Закону №1058, тобто в 55 років, незалежно від тривалості страхового стажу. 

     Окрім того, дана категорія утриманців має право на призначення пенсії в разі втрати годувальника, якщо вони мають право на: 

     пенсію незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону №1058 (шахтарські пенсії); 

     дострокову пенсію за віком: при досягненні 55 років (чоловіки), 50 років (жінки) за умови наявності стажу 25 та 20 років відповідно; 

      пенсію за віком на пільгових умовах; 

      пенсію зі зменшенням пенсійного віку відповідно до закону, або є особами з інвалідністю. 

 Розміри пенсій за військовослужбовців, які загинули при виконанні військової служби встановлюється:

    батькам (одному з батьків), дружині (чоловікові) 70% заробітної плати загиблого годувальника, незалежно від наявності інших непрацездатних членів сім'ї;

     іншому непрацездатному члену сім’ї (дитині) – у розмірі 70% заробітної плати загиблого годувальника, двом та більше непрацездатним членам сім’ї (дітям) – по 50% заробітної плати.

      Незалежно від причини смерті годувальника, мінімальний (2 прожиткові мінімуми для непрацездатних осіб) та максимальний (10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб) розміри пенсії в разі втрати годувальника застосовуються до кожного непрацездатного члена сім’ї окремо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора