Пошук

Профілактика отруєнь грибами

Дата: 18.08.2022 13:43
Кількість переглядів: 353

     Грибний сезон у розпалі, погода цьому сприяє, а тому  зростає ризик  появи випадків  отруєнь грибами і серед  населення нашого регіону.

    У 2021 році в Україні зареєстровано 126 осередків отруєння дикорослими грибами, унаслідок  яких постраждало 189 людей, з них – 32 дітей. Внаслідок отруєнь померли 21 дорослий і п’ятеро дітей.  Найбільше постраждалих від отруєння дикорослими грибами – 19 людей, з них – 6 дітей – зареєстрували у Вінницькій  області ( померли 2 дітей).            

    За 2020 рік у Вінницькій області зареєстровано 75 випадків отруєнь дикорослими грибами, під час яких постраждало 93 особи, в тому числі 4 дітей ( м. Вінниця – 41 особа, м. Ладижин – 5, Барський район – 2, Вінницький – 2, Жмеринський – 7 осіб, в т. ч. 2 дитини, Козятинський – 1, Калинівський – 2, Літинський – 1, Могилів – Подільський – 6, Мурованокуриловецький – 10 осіб, в т.ч. 2 дитини, Томашпільський – 2, Хмельницький – 1, Чернівецький – 13). Летальних випадків, на щастя, не зареєстровано.

    Попереджаємо бути обачними, вирушаючи  на збирання грибів. Не беріть сумнівні пластинчасті гриби, бо це може бути бліда поганка – смертельно отруйний гриб. Оминайте червиві, старі та невідомі гриби. Не давайте  гриби в їжу дітям. Вони найбільш вразливі, важче хворіють.

     Також не купуйте гриби з рук у невстановлених місцях та у випадкових осіб. Найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами,що вирощують штучно, підлягають контролю та продаються у торгівельній мережі.

Якщо ж ви все-таки отруїлися грибами:

-  негайно телефонуйте до «швидкої»: загальний номер  «103»

-   дотримуйтесь постільного режиму

-  пийте багато рідини (чиста вода або чай), це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини

-  прийміть сорбенти.

Категорично забороняється вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні  та кисло-молочні продукти   - це може прискорити всмоктування токсинів у кров, тим важче буде перебіг отруєння.

Не  займайтесь самолікуванням, це може нашкодити вам!

Залишки грибів або грибних страв треба обов’язково зберегти тому, що їх лабораторне дослідження допоможе встановити причину отруєння та призначити правильне лікування.

Пам´ятайте! Пильне ставлення до свого здоров´я   та  здоров´я   ваших близьких – основа для запобігання отруєння грибами!

Адміністрація  відокремленого 

структурного  підрозділу  Немирівський відділ 

«ДУ ВОЦ КПХ МОЗ України»  

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора