Пошук

Залежність пенсії від страхового стажу та заробітної плати

Дата: 03.10.2022 08:51
Кількість переглядів: 435

Однією з гарантій дотримання прав застрахованих осіб є легальне працевлаштування та легалізація заробітної плати, адже від цього безпосередньо залежить соціальний захист працюючих.

         Відповідно до чинного пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачено єдиний соціальний внесок. Тобто, до страхового стажу при виході на пенсію зараховують лише ті періоди, за які повністю сплачені внески із заробітної плати не менше мінімального розміру.

         Якщо ж людина працює в «тіні», то швидко відчуває, що перебуває на «пташиних правах» і втрачає стабільність, упевненість у завтрашньому дні. Насамперед втрачає свій фіксований трудовий та страховий стаж, що особливо відчутно позначиться на розмірі майбутньої пенсії, який буде, очевидно, мінімальним, оскільки передбачених внесків до Пенсійного Фонду роботодавець за працівника і нелегальний працівник за себе не сплачують.

         Якщо особа зареєструється як безробітна, виплата допомоги по безробіттю також буде мінімальною, оскільки тільки офіційно оформлена робота на страхових засадах є гарантією соціальних виплат. Крім цього, особа без оформлення трудових відносин з роботодавцем нерідко втрачає виплати лікарняних, декретних, компенсацій за період перебування на екзаменаційній сесії, а той, хто працює легально, але одержує за відомістю мінімальну зарплату, а решту - в «конверті», також потерпає від обмеження соціальних виплат.

         Працюючим громадянам, а також тим, яких запрошують на роботу, необхідно навчитися вести діалог з роботодавцем про умови праці та про оплату  праці.  Тільки   офіційно   оформлений   найманий  працівник  може відчувати себе соціально захищеним.

         Також відповідально до цього питання мусять поставитися самі роботодавці, не порушувати Закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність.

         Громадяни мають обстоювати свої права, вимагаючи офіційного оформлення трудових відносин, адже тільки в такий спосіб можна отримати гідне забезпечення на схилі літ. Про це варто пам’ятати!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора