Пошук

В УКРАЇНІ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ ПРОЙДЕ ПІД ГАСЛОМ «ВИСТОЯЛИ НА МАЙДАНІ – ПЕРЕМОЖЕМО У ВІЙНІ!»

Дата: 19.11.2022 18:46
Кількість переглядів: 175

Фото без опису

   День Гідності та Свободи українці проголошували двічі – на Майдані Незалежності у 2004 та 2013-2014 роках. Громадяни відновлювали своє право на гідність та незалежність, утверджували своє прагнення бути в європейській спільноті, жити за принципами демократичного та цивілізованого світу.

   У 2004 році Помаранчева революція стала першим рішучим «Ні» москві на всі її зусилля перетворити незалежну Україну на свою колонію. 

   У 2013-2014 роках Революція Гідності стала не просто переломним історичним моментом для України, вона стала подією, яка змінила світ. Гідність і стійкість українців, виявлені упродовж трьох місяців протесту, їх прагнення справедливості та свободи були сильнішими за весь насильницький апарат тогочасної проросійської влади.

   Від початку заснування Дня Гідності та Свободи у 2014 році українці відзначають цю дату в умовах війни. Бойові дії йшли на сході, саме там українська армія захищала найвищі цінності, відстоювані на Майданах, саме там ризик втрати цих цінностей усвідомлювався з особливою гостротою. 

    У лютому цього року полем битви за свободу нації та незалежність стала вся Україна. Повномасштабна агресія росії проти України перетворила нашу державу на своєрідний Майдан з його базовими принципами самоорганізації, консолідації, взаємодопомоги та безстрашності. Війна змусила нас активніше переосмислювати наше минуле, глибше відчувати й усвідомлювати важливість тих ціннісних орієнтирів, які чітко задекларували Майдани. 

   Стійкість та самовідданість наших воїнів у нинішньому протистоянні російському агресору у великій мірі – наслідок обох українських революцій.

 

    ІНФОРМАЦІЙНО - МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ ДО ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ  

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора