Пошук

Метгемоглобінемія! Як від неї вберегтись?

Дата: 28.02.2023 10:16
Кількість переглядів: 241

Фото без опису

   Одним із пріоритетів   Відокремленого  структурного  підрозділу  Іллінецький відділ ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»  Вінницького району   є здійснення моніторингу за якістю та безпечністю питної води, яку споживає наше населення.

 Особлива увага приділяється спостереженню за вмістом нітратів   у воді шахтних криниць, яка  може використовуватися для приготування молочних сумішей немовлятам та харчування дітей віком до 3-х років. Це пов’язано із суттєвими ризиками виникнення метгемоглобінемії у дітей такого віку,  які вигодовуються штучними молочними сумішами, приготованими на воді з високим вмістом нітратів (понад 50 мг/л).

 Симптоми метгемоглобінемії проявляються у вигляді посиніння ділянок навколо рота, мочок вух, кінчиків пальців рук та ніг. Саме тому цю хворобу ще  називають «блакитний синдром немовлят». Також характерними симптомами при цьому захворюванні є задишка, тахікардія, судоми, блювання, пронос, збільшення слиноутворення. В окремих випадках таке отруєння може призвести до летальних наслідків.

 Фахівцями тоді ще у 2022 році  Немирівського відділення  ВСП Іллінецький відділ «ДУ Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»  було відібрано і досліджено 72 проби питної води із джерел нецентралізованого водопостачання. З них майже у кожній другій  пробі зареєстровано перевищення гігієнічних нормативів вмісту нітратів. Найбільша кількість таких проб зареєстрована із індивідуальних колодязів  від дітей до 3-х років та новонароджених в селах Ковалівка, Сподахи, Перепеличе, В.Бушинка  Немирівської територіальної громади.

 Основними причинами потрапляння нітросполук у воду криниць є хаотична забудова присадибних ділянок, облаштування господарських споруд, вигрібних ям, гноярок без урахування вимог санітарного законодавства щодо їх орієнтації та санітарних розривів до джерел водопостачання.

Потрібно знати

 Забруднена нітратами вода на вигляд чиста, прозора, без запаху і видимих домішок та звичайна за смаком, тому не слід розводити дитячу суміш водою, склад якої щодо вмісту нітратів невідомий;

 Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки збільшує її токсичність.

 Тому необхідно  регулярно перевіряти якість питної води із криниць, яку споживають діти до3-х років. 

Зверніть увагу!

 Дослідити воду  питну  на вміст нітратів можна  у ВСП    Іллінецький відділ  ДУ «Вінницький  обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Вінницького району    за адресою: м.Іллінці, вул. Коцюбинського 3,  Довідки за  тел.:  2-15-37.

Пам’ятайте, що здоров'я ваших дітей та близьких залежить від вашої обізнаності. Будьте здорові!

 

ВСП Іллінецький відділ ДУ «ВОЦКПХ МОЗУ»     

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора