Пошук

Погашення заборгованості по страхових та єдиному внесках - гарантія соціального захисту

Дата: 28.03.2023 15:10
Кількість переглядів: 313

Фото без опису

     На сьогодні наявність страхового стажу є основною умовою для призначення пенсійних та інших соціальних виплат, гарантованих діючим законодавством. Адже ваша пенсія безпосередньо залежить від наявності у вас страхового стажу та розміру офіційно нарахованої заробітної плати.

         Тим, хто досягне пенсійного віку в 2023 році, необхідно мати 30 років страхового стажу, у 2024 році - 31 рік і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років. При розрахунку розміру пенсії враховуються лише ті періоди роботи працівника, за які щомісяця сплачені кошти в сумі не менше мінімального страхового внеску.

         На жаль, не всі страхувальники своєчасно сплачують єдиний внесок, внаслідок чого Пенсійний фонд України недотримує кошти, які спрямовуються на пенсійні виплати. А найголовніше - працівникам таких недобросовісних роботодавців не зараховується страховий стаж, поки заборгованість не буде повністю погашена.

         При цьому, якщо підприємством єдиний внесок за відповідний місяць сплачено частково, страховий стаж не буде зараховано жодному його працівнику. Це також стосується і фізичних осіб-підприємців. Ухилення роботодавців від виконання зобов’язань зі сплати єдиного внеску призводить не лише до порушення платіжної дисципліни, а й позбавляє соціального захисту найманих працівників.

         Не повинні залишатись осторонь і самі працівники, бо йдеться про їхні соціальні права. Кожний працюючий повинен не лише проявляти цікавість до того, як роботодавець сплачує обов’язкові платежі від нарахованого фонду оплати праці, а й у разі неналежного виконання роботодавцем своїх обов’язків - вимагати від нього повного погашення заборгованості.

            За бажанням, кожен працівник може самостійно перевірити повноту зарахування страхового стажу за даними реєстру застрахованих осіб, звернувшись до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України, який у м. Немирові знаходиться за адресою провул. Некрасова, 6.

         Пенсійний фонд звертається до всіх керівників підприємств-боржників та підприємців - розрахуйтеся з недоїмкою по страхових та єдиному внесках, інших обов’язкових платежах. Лише за умови повного погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску, всі місяці роботи будуть зараховані до страхового стажу кожного робітника!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора