Пошук

Пероральна імунізація диких тварин від сказу

Дата: 17.05.2023 08:48
Кількість переглядів: 99

  На виконання протоколу Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 10.03.2023 № 1 та Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин у Вінницькій області на 2023 рік, в третій декаді травня 2023 року планується проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2023 році з урахуванням Закону України від 24.02.2022 № 2102-ІХ Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».

  Сказ – невиліковний антропозооноз, вірусом якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, з наростаючими судомами до виникнення летального результату.

  Природним основним резервуаром сказу є руда лисиця. З метою профілактики захворювання приманки з вакциною розповсюджуватимуться шляхом наземного розподілу на узліссях, узбіччі доріг, річок, сільськогосподарських угідь, у лісах – на перехрестях доріг, на території вирубок, у місцях мешкання диких м’ясоїдних тварин.

Кампанія буде проведена під контролем спеціалістів Вінницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області  .

  Принада з вакциною безпечна для людей і тварин (має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна).

  Вінницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області звертається до Вас, з проханням не брати принаду з вакциною в руки  та не переносити з місця знаходження!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора