Пошук

Зафіксована смерть людини від сказу

Дата: 27.09.2023 15:31
Кількість переглядів: 485

Фото без опису

   На Вінниччині вперше за 15 років зафіксували випадок смерті людини від сказу.

  Це сталося у Могилів-Подільському районі. Госпіталізованому в Могилів-Подільську лікарню поставили діагноз "Сказ". Через пару днів ця людина померла. Її покусала домашня кішка, яка не була щеплена від сказу та зникла наступного дня після покусу. Причиною смертельного випадку є те,що хворий своєчасно не звернувся за медичною допомогою та не отримав курс щеплень.

  На Вінниччині ситуація зі сказу залишається напруженою, так як впродовж 8-ми  міс. 2023 року на її території вже  зареєстровано 87 випадків сказу серед  тварин, проти 36 випадків  зареєстрованих за аналогічний період  минулого року. Перше місце серед захворілих  тварин займають коти, друге – собаки, третє – лисиці, четверте – ВРХ(корова)  - 2 випадки.

  Не стала   винятком і Немирівщина -  станом на 25.09.2023 року    зареєстровано 19 випадків  покусів  або ослинення  людей тваринами  домашніми та хижими. Із них - 13 випадків  – укуси  собаками бродячими  та домашніми, 16 – котами. Троє  людей   була укушені бродячими  собаками,    у яких  лабораторно  підтверджено сказ.  

 Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

  Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження.

  Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

  Лікування сказу

  У разі інфікування людини показані негайна госпіталізація і введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні.

            Щоб не заразитися СКАЗОМ потрібно дотримуватись наступних рекомендацій:

  • утримуватись від контактів з дикими та безпритульними тваринами;

   -    повідомляти  фахівців ветеринарної медицини про хворих  або загиблих тварин;

  - в разі укусу домашньою твариною слід з´ясувати  ім´я  господаря та адресу, це допоможе уникнути щеплень проти сказу тому, що за твариною можна встановити ветеринарний нагляд на протязі 10 діб з моменту укусу. Якщо тварина залишається здоровою та живою, лікування людям не призначається, або в подальшому відміняється;

 -  однак, якщо тварина, яка покусала людину невідома, хижа (що втекла) чи загинула, то необхідно звернутися до лікарів за призначенням антирабічних щеплень. Щеплення повинні проводитися якомога раніше та коли лікар призначить щеплення проводити їх регулярно, не допускати самовільної відмови та їх перерви

  - укушені рани, подряпини, місця ослинення потрібно негайно ретельно промити під проточною водою з господарським милом, обробити краї пошкоджень йодом, накласти асептичну  пов´язку. Не слід зупиняти кровотечу. В цей же день необхідно звернутись за медичною допомогою;

  -       не можна в гніві убивати тварину чи виганяти, або вивозити в іншу місцевість, після того, як вона нанесла покуси;

 -       мисливці на полюванні повинні діяти дуже обережно, шкіру забитих тварин потрібно знімати в захисних рукавицях;

 -       для захисту від сказу необхідно правильно утримувати домашніх тварин. Сторожових собак – в установах, підприємствах та організаціях тримати на ланцюгах, в спеціально відведеному для цього місці. Щорічно проводити їм щеплення проти сказу, виводити на вулицю в намордниках. Забороняється вигулювати собак на територіях лікувально-профілактичних закладів, шкіл, дитячих навчальних закладів, закладів інтернатного типу, в парках та скверах, приводити їх з собою на ринки, в магазини та нацьковувати на людей. 

            Пам’ятайте! Якщо дотримуватись наданих порад, то можна запобігти покусів тваринами, а тим самим попередити  смертельне захворювання  СКАЗ!

 

ВСП Іллінецький  відділ 

ДУ «Вінницький ОЦКПХ  МОЗ України»

Вінницького району       


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора