Пошук

ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

  МІСТО НЕМИРІВ
Історія міста  
Міські голови  
Почесні громадяни міста  
Таланти краю  
Немирів на фото в минулому  
Символіка міста  

 

 

 

 

                                                                                                                                                        МІСТО НЕМИРІВ

Як відомо із історичних джерел, місто Немирів було засноване після переможної битви військ литовського князя Ольгерда з монголо-татарами на Синій Воді у 1363 році. Усі відвойовані у монгольських завойовників землі князь Ольгерд роздав своїм синам і племінникам. Зверхність над землями, до складу яких належав і наш Немирів, мав син Ольгерда Дмитрій-Корибут. Статус міста Немирів набув 1985 року.

З Немировом пов'язані імена Богдана Хмельницького і Данила Нечая, Олександра Пушкіна і Тараса Шевченка, Івана Котляревського і Миколи Некрасова, Марко Вовчок і Миколи Леонтовича, Ференца Ліста і Оноре де Бальзака, Миколи Пирогова і Олександра Можайського, Микола Трублаїні. Також місто має свого святого: ієромонаха Володимир, в миру Василь Кирилович Мазуренко та багатьох інших видатних особистостей.

Географічне положення Немирова

Місто розташоване на Волино-Подільській височині. Клімат помірно-континентальний, середня температура січня -6оС, середня температура липня +19оС, річна кількість опадів: 520-590 мм, з них 80% випадають в теплий період. Середня висота над рівнем моря – 271 м.

Немирів межує з такими селами Немирівського району: с. Мухівці, с. Гиренки, с.В. Бушинка, с. Монастирок, с. Селевінці, с. Кірово, с. Ковалівка, с. Гунька, с. Медвежа, с. Головеньки.

Статистика

Загальна територія складає 1092,3 га., у тому числі 11 водних об’єктів, загальною площею – 64,010 га. та парк державного значення – 76 га. Жителів – 11925 чол. 3155 дворів.

Архітектурні пам'ятки

Перлиною і візитною карткою міста є палац княгині Щербатової, закладений у XIX ст. (архітектор Іржі Стібрал), костел Йосипа Обручника, будівля чоловічої гімназії (1838), колишня електростанція (архітектор І. Стібрал), млин, Свято-Троїцький монастир.

У місті встановлено пам'ятники: М. Некрасову (1971), Марко Вовчок (1975), архітектору В.В. Городецькому, поету Івану Франку, композитору М. Леонтовичу, пам’ятники воїнам загиблим у роки ВВ війни, воїнам інтернаціоналістам, ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС.

Археологічною пам'яткою є Немирівське городище, розташоване за 3 км від міста.

Промисловість

З давніх-давен Немирів був одним із великих торгових і промислових міст Поділля. Він славився своїми чотирма заводами по виготовленню дзвонів, княжою гуральнею, двома типографіями, всі потреби населення забезпечували різні мануфактури: ткацька, шевська, по виготовленню карет та ін.

У радянські часи на території міста знаходилось більше десятка потужних підприємств, таких, як завод залізобетонних виробів, ПМК-49, ПМК-4, Агромаш, Агротехсервіс, АТП-10547, Транспортна контора райспоживспілки, міжколгоспний комунгосп, цегельний завод райспоживспілки, молокозавод, райагрохімія та інші, які майже були знищенні після розпаду Радянського Союзу. На сьогодні у місті працюють такі підприємства, як всесвітньо відома горілчана компанія «Nemiroff», ДП клінічний санаторій «Авангард», Спиртовий завод, Немирівський комбінат кооперативної промисловості, ЗАТ «Веселка» - виробництво швейної продукції. Діє залізничне сполучення з обласним центром.

 

Міські голови Відкрити

У післявоєнний час до сьогодні Немировом керували 10 міських голів. Це Степан Якович Хоменко (1945р.-1949р.), Олексій Семенович Рибалко (1952р.-1959р.), Дементій Пилипович Кашерний (1959р.-1961р.) та (1964р.-1965р.), Василь Тимофійович Чехов (1961р.-1963р.), Іван Михайлович Рагушін (1963р.-1964р.), Микола Йосипович Ружицький (1965р. -1975р.), Микола Олександрович Руденко (1975р.-1979р.), Микола Іванович Павлик (1979р.-1987р.), Петро Михайлович Стороженко (1987р.-2006р.), Віктор Миколайович Качур (2006р.-2010р.), який у 2008 році започаткував святкування Дня міста Немирова і якого у 2010 році безпідставно звинуватили у хабарництві і оправдали у 2011 році.

На даний час місто очолює молодий керівник, Олександр Вікторович Качур, син міського голови 5 скликання В.М. Качура.

 

Почесні громадяни міста Немирів

Немирівчани повинні знати людей, які розбудовували місто, примножували його славу, які жили і живуть посеред нас. Дякуючи цим людям нам залишився у спадщину один із відомих палаців України, збудовано центральну районну лікарню, розбудовано місто, відновлено Свято-Троїцький монастир та зроблено багато інших добрих справ. Їхні імена увійшли в історію міста: Марія Григорівна Щербатова, Микола Йосипович Ружицький, Микола Фаддійович Чорнопищук, Михайло Наумович Мостовий та Вітольд Іванович Череватюк, яким присвоїли звання «Почесний громадянин міста».

  

 

 

 

Таланти краю

Немирів славиться не тільки своїм минулим, а й сьогоденням. Є люди, які прославляють на рідній землі і за кордоном. Це боксери брати Головащенки, Тарас – чемпіон Європи, а Роман – двічі чемпіон світу. Дитячі танцювальні колективи: «Сузір’я», «Мрія», «Перлина», «Ритм». На початку Незалежності України яскравою зіркою у нашому краю засіяв ансамбль пісні і танцю «Чарівне Поділля», який пропагував українські звичаї та культуру. І ціла плеяда аматорів.

Немирів на фото в минулому

 

 

 

СИМВОЛІКА МІСТА НЕМИРІВ

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора