Пошук

ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА

  МІСТО НЕМИРІВ
Історія міста  
Міські голови  
Почесні громадяни міста  
Таланти краю  
Немирів на фото в минулому  
Символіка міста  

 

 

 

 

                                                                                                                                                        МІСТО НЕМИРІВ

Як відомо із історичних джерел, місто Немирів було засноване після переможної битви військ литовського князя Ольгерда з монголо-татарами на Синій Воді у 1363 році. Усі відвойовані у монгольських завойовників землі князь Ольгерд роздав своїм синам і племінникам. Зверхність над землями, до складу яких належав і наш Немирів, мав син Ольгерда Дмитрій-Корибут. Статус міста Немирів набув 1985 року.

З Немировом пов'язані імена Богдана Хмельницького і Данила Нечая, Олександра Пушкіна і Тараса Шевченка, Івана Котляревського і Миколи Некрасова, Марко Вовчок і Миколи Леонтовича, Ференца Ліста і Оноре де Бальзака, Миколи Пирогова і Олександра Можайського, Микола Трублаїні. Також місто має свого святого: ієромонаха Володимир, в миру Василь Кирилович Мазуренко та багатьох інших видатних особистостей.

Географічне положення Немирова

Місто розташоване на Волино-Подільській височині. Клімат помірно-континентальний, середня температура січня -6оС, середня температура липня +19оС, річна кількість опадів: 520-590 мм, з них 80% випадають в теплий період. Середня висота над рівнем моря – 271 м.

Немирів межує з такими селами Немирівського району: с. Мухівці, с. Гиренки, с.В. Бушинка, с. Монастирок, с. Селевінці, с. Кірово, с. Ковалівка, с. Гунька, с. Медвежа, с. Головеньки.

Статистика

Загальна територія складає 1092,3 га., у тому числі 11 водних об’єктів, загальною площею – 64,010 га. та парк державного значення – 76 га. Жителів – 11925 чол. 3155 дворів.

Архітектурні пам'ятки

Перлиною і візитною карткою міста є палац княгині Щербатової, закладений у XIX ст. (архітектор Іржі Стібрал), костел Йосипа Обручника, будівля чоловічої гімназії (1838), колишня електростанція (архітектор І. Стібрал), млин, Свято-Троїцький монастир.

У місті встановлено пам'ятники: М. Некрасову (1971), Марко Вовчок (1975), архітектору В.В. Городецькому, поету Івану Франку, композитору М. Леонтовичу, пам’ятники воїнам загиблим у роки ВВ війни, воїнам інтернаціоналістам, ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС.

Археологічною пам'яткою є Немирівське городище, розташоване за 3 км від міста.

Промисловість

З давніх-давен Немирів був одним із великих торгових і промислових міст Поділля. Він славився своїми чотирма заводами по виготовленню дзвонів, княжою гуральнею, двома типографіями, всі потреби населення забезпечували різні мануфактури: ткацька, шевська, по виготовленню карет та ін.

У радянські часи на території міста знаходилось більше десятка потужних підприємств, таких, як завод залізобетонних виробів, ПМК-49, ПМК-4, Агромаш, Агротехсервіс, АТП-10547, Транспортна контора райспоживспілки, міжколгоспний комунгосп, цегельний завод райспоживспілки, молокозавод, райагрохімія та інші, які майже були знищенні після розпаду Радянського Союзу. На сьогодні у місті працюють такі підприємства, як всесвітньо відома горілчана компанія «Nemiroff», ДП клінічний санаторій «Авангард», Спиртовий завод, Немирівський комбінат кооперативної промисловості, ЗАТ «Веселка» - виробництво швейної продукції. Діє залізничне сполучення з обласним центром.

 

Міські голови Відкрити

У післявоєнний час до сьогодні Немировом керували 10 міських голів. Це Степан Якович Хоменко (1945р.-1949р.), Олексій Семенович Рибалко (1952р.-1959р.), Дементій Пилипович Кашерний (1959р.-1961р.) та (1964р.-1965р.), Василь Тимофійович Чехов (1961р.-1963р.), Іван Михайлович Рагушін (1963р.-1964р.), Микола Йосипович Ружицький (1965р. -1975р.), Микола Олександрович Руденко (1975р.-1979р.), Микола Іванович Павлик (1979р.-1987р.), Петро Михайлович Стороженко (1987р.-2006р.), Віктор Миколайович Качур (2006р.-2010р.), який у 2008 році започаткував святкування Дня міста Немирова і якого у 2010 році безпідставно звинуватили у хабарництві і оправдали у 2011 році.

На даний час місто очолює молодий керівник, Олександр Вікторович Качур, син міського голови 5 скликання В.М. Качура.

 

Почесні громадяни міста Немирів

Немирівчани повинні знати людей, які розбудовували місто, примножували його славу, які жили і живуть посеред нас. Дякуючи цим людям нам залишився у спадщину один із відомих палаців України, збудовано центральну районну лікарню, розбудовано місто, відновлено Свято-Троїцький монастир та зроблено багато інших добрих справ. Їхні імена увійшли в історію міста: Марія Григорівна Щербатова, Микола Йосипович Ружицький, Микола Фаддійович Чорнопищук, Михайло Наумович Мостовий та Вітольд Іванович Череватюк, яким присвоїли звання «Почесний громадянин міста».

Фото без опису Фото без опису 

Фото без опису Фото без опису

Фото без опису 

 

Таланти краю

Немирів славиться не тільки своїм минулим, а й сьогоденням. Є люди, які прославляють на рідній землі і за кордоном. Це боксери брати Головащенки, Тарас – чемпіон Європи, а Роман – двічі чемпіон світу. Дитячі танцювальні колективи: «Сузір’я», «Мрія», «Перлина», «Ритм». На початку Незалежності України яскравою зіркою у нашому краю засіяв ансамбль пісні і танцю «Чарівне Поділля», який пропагував українські звичаї та культуру. І ціла плеяда аматорів.

Немирів на фото в минулому

 

 

 

СИМВОЛІКА МІСТА НЕМИРІВ

Фото без опису

 

Фото без опису

 

Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора