Пошук

ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

Дата: 15.04.2020 10:16
Кількість переглядів: 664

Фото без опису

    У зв’язку з карантинними заходами у світі збільшується кількість випадків домашнього насильства: соціальна ізоляція означає, що люди, які потерпають від насильства, залишаються наодинці з кривдником. Гендерне насильство має тенденцію посилюватись під час надзвичайних гуманітарних ситуацій та конфліктів, що є найпоширенішим серед найменш зареєстрованих порушень прав людини.

    Тому відділ у справах дітей, сім’ї та молоді Немирівської міської ради  узагальнив поради від правоохоронних та правозахисних організацій, як підготуватися та діяти в умовах виникнення ситуації домашнього насилля:

  1. Радимо заздалегідь потурбуватись про створення умов перебування на карантині, в умовах якого може бути важко користуватись телефоном. Продумати про засоби зв’язку, за допомогою яких можна повідомити друзям або рідним, що може виникнути проблема (якщо вже така ситуація була). Знайти роз’яснення, як діяти в таких ситуаціях та куди дзвонити, виписати контакти профільних структур та організацій, до яких треба звернутися при необхідністі допомоги.
  2. Якщо випадок насилля стався, не бійтеся писати про це в соціальній мережі, використовуйте її обов’язково для інформування ваших друзів, колег, близьких в особисті повідомлення, публічно в тому числі, адже це може врятувати життя завдяки швидкій реакції.
  3. У випадку, коли є діти, важливо навчити їх як правильно діяти в таких ситуаціях, до кого звертатись, як захистити себе.
  4. Наготові завжди має бути сформована секретна папочка або сумка з необхідними документами. Місце знаходження такої папки не має знати кривдник. В крайньому разі, така папка може бути також у ваших близьких людей, яким ви довіряєте і за допомогою до яких у випадку насилля ви звертаєтесь.
  5. Намагатись не знаходитись в приміщенні з кривдником, де є гострі або небезпечні для життя предмети. Якщо ж конфлікт вже почався, постарайтесь вийти з такого приміщення. В тому числі поки, тимчасово, зняти з шиї прикраси, які в момент конфліктів можуть бути небезпечними.
  6. Залучитись підтримкою сусідів. Оскільки умови дотримання карантину не дають змоги піти до них на деякий час, поки ситуація заспокоїться, відповідно все що вони наразі зможуть зробити – вчасно викликати поліцію, у якої на сьогодні чи не найбільше повноважень зайти до приміщення.

   З метою профілактики та мінімізації загострення конфліктних ситуацій, на період карантину обом сторонам необхідно дозволяти собі відпочинок в окремій кімнаті, усамітнюватись (якщо дозволяє територія) на певний час, про що попередньо домовитись між сторонами подружжя аби скидати зайве напруження.

    Нагадуємо, що перебування всіх на карантині не має стати причиною зупинки життя. А тому, в цей період важливе налагодження співпраці та взаємодія правоохоронних органів, профільних організацій, в тому числі волонтерів.

 

   Якщо Ви або Ваші близькі зіткнуться з домашнім насиллям, чи вперше, чи не вперше, маєте телефони для звернення:

Поліція – 102

Урядовий центр з протидії насильству – 15-47

Національна дитяча «гаряча» лінія -0 800 500 225, або з мобільного 116 111

Національна «гаряча» лінія з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі

людьми та гендерної дискримінації -0 800 500 335, або з мобільного 116 123

Немирівське бюро правової допомоги - (04331) 2 18 10; 0 800 213 103

«Лінія довіри» з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі

людьми та дискримінації за ознакою статі - 0 800 75 04 75

Відділ у справах дітей, сім’ї та молоді

Немирівської міської ради

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора