Пошук

МОНЕТИЗАЦІЯ ПАКУНКУ МАЛЮКА

Дата: 14.01.2021 10:35
Кількість переглядів: 513

Що таке “пакунок малюка”

30 вересня 2020 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Закону “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “Пакет малюка”.

Згідно із
Законом, “пакунок малюка” – державна одноразова натуральна допомога, що надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину, за рахунок коштів державного бюджету.

 

“Пакунок малюка” надається на кожну новонароджену дитину.


Передбачено, що вартість “пакунку малюка” становить не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини.

 

Отримання “пакунка малюка” не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.

 

Вартість отриманого “пакунка малюка” не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги та соціальних послуг, що надаються відповідно до законодавства.Хто може отримати “пакунок малюка”

Одержати одноразову допомогу “пакунок малюка”, в разі відсутності батька або матері, можуть усиновителі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі або опікуни новонародженої дитини.

Крім того, “пакунок” можуть отримувати породіллі, які народили дитину поза межами медичного закладу.


Пакунок малюка”: чи можливо отримати грішми.

 


У листопаді 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про надання при народженні дитини одноразової допомоги “пакунок малюка”, в якій батькам дають право вибору – отримувати допомогу у грошовій чи натуральній формі.

Так, з 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою “пакунок малюка” та грошовою компенсацією вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

Також запроваджується можливість отримання одноразової натуральної допомоги , “пакунок малюка” або грошової компенсації в межах комплексної послуги “єМалятко”.

Слід зауважити, що орієнтовна вартість такого “пакету” нині складає 5000 гривень.

До того ж часу дітям, які народилися з 24 жовтня 2020 року і до 1 липня 2021 включно, впродовж 30 днів з моменту народження мають надавати “пакет малюка”. У разі його неотримання з обставин, які не залежали від батьків, вони отримають грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”.

 

“Пакунок малюка” видається його отримувачу при народженні дитини у закладі охорони здоров’я або за місцем проживання/перебування новонародженої дитини управлінням соціального захисту населення.

У закладі охорони здоров’я видача отримувачу “пакунка малюка” здійснюється працівником, уповноваженим головним лікарем.

У разі відсутності в закладі охорони здоров’я “пакунка малюка” на день виписки новонародженої дитини видається довідка про те, що “пакунок малюка” в закладі охорони здоров’я не видано.

На підставі заяви отримувача “пакунка малюка”, поданої у паперовій або електронній формі, та довідки про неотримання “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я управління соціального захисту населення за місцем проживання/перебування новонародженої дитини видають “пакунок малюка”.

 

Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у 2020-2021 роках

З 01.09.2020 р. працює новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги "пакунок малюка", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 року № 744 "Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка.

Порядок та умови, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 року № 744, визначають механізм реалізації пілотного проекту “Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у 2020-2021 роках, що передбачає перерахування грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (далі - грошова компенсація) на поточний рахунок із спеціальним режимом використання батьків, у яких народилася дитина, а в разі їх відсутності - патронатних вихователів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів новонародженої дитини, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк “ПриватБанк”.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора