Пошук

Від незадекларованої праці втрачають усі

Дата: 23.02.2022 16:14
Кількість переглядів: 394

Фото без опису

Переваги офіційної зайнятості очевидні як для найманого працівника, так і для роботодавця. Для працівника це перш за все гарантія соціальний захисту та безпечних умов праці, а для роботодавця  - можливість мати вмотивованих та зацікавлених працівників, а також імідж соціально відповідального бізнесу. Однак проблема нелегальної зайнятості залишається гострою. Ще раз розглянути цю тему пропонує Пенсійний фонд на основі матеріалів Державної служби України з питань праці.

 

 Що таке незадекларована праця?

 

Незадекларована праця – це законна оплачувана діяльність, яка повністю або частково не оформлена відповідно до вимог законодавства.

Таку працю також називають неформальною, неофіційною, незареєстрованою, тіньовою, прихованою зайнятістю.

 

Як відрізнити трудові відносини від інших?

 

Досить часто роботодавці пропонують укласти цивільно-правову угоду замість трудового договору.

Пам’ятайте: трудовий договір укладається між працівником і роботодавцем. Сторонами цивільно-правової угоди можуть бути будь-які юридичні або фізичні особи.

 

Чому незадекларована праця – це погано?

 

Погоджуєтесь працювати без трудового договору? Не розраховуйте на гідні умови праці та виконання усних домовленостей. Вас можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку.

Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору? Будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити, інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф за порушення трудового законодавства.

Зрештою через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, ремонтувати догори тощо.

 


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора