Пошук

Як вберегтись від грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій?

Дата: 16.01.2023 15:34
Кількість переглядів: 198

Фото без опису

Цього року сезон грипу розпочався досить швидко і після різдвяних свят  може досягти піку.

За два тижні поточного року  за медичною допомогою до медзакладів Немирівської ОТГ  з приводу захворювання на ГРВІ звернулось 50 осіб, серед хворих  - п’ятеро дітей.   

Госпіталізували   8 осіб, в тому числі  двоє дітей.

Зараз одночасно циркулюють і коронавірус, і вірус грипу. Але за результатами швидких тестів, які роблять сімейні лікарі у поліклініках, та лабораторних досліджень, тобто ПЛР-тестів, домінувальним є вірус грипу А.

Вірус грипу А більш контагіозний, тобто заразний, аніж віруси грипу В чи С. Джерелом і резервуаром його є хвора людина. Інкубаційний період триває до семи днів, у середньому два-чотири дні. Передається недуга повітряно-крапельним шляхом. Із краплями слизу від хворого під час кашлю і чхання вірус грипу може долати відстань до трьох метрів. Зараження ймовірне через предмети хатнього вжитку (рушник, посуд, дверні ручки, брудні руки тощо). Надалі можливе потрапляння вірусу на губи, в ніздрі, у ротову порожнину, а звідти – у дихальні шляхи.

Як зазначають  сімейні лікарі, грип цей легко розпізнати. Хворобу супроводжує гострий біль у горлі, головний  біль, раптове підвищення температури, сильний і виснажливий кашель. Також може з’явитися біль в очних яблуках, ломота в тілі та суглобах, нудота, діарея, порушення загального самопочуття.

Усім хворим, але частіше дітям, може дошкуляти нападоподібний сухий кашель без мокротиння, який виникає раптово, а також висока температура – до 39 градусів та запалення вуха, тобто отит. У людей старшого віку – порушення свідомості аж до її втрати. 

Однак вірус грипу може минути й безсимптомно. 

Але також є певні стани, коли необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря і не займатися самолікуванням. Це, зокрема, біль у грудній клітці, ціаноз (синюшність губ і носогубного трикутника), виражена задишка, кровохаркання й артеріальна гіпотензія, тобто низький тиск. Частим ускладненням грипу є геморагічний набряк легень, набряк-набухання головного мозку, які можуть за декілька годин чи днів призвести до смерті. Серцева недостатність також часто розвивається унаслідок грипу, погіршуючи перебіг фонових серцевих хвороб. Ускладненням може стати і приєднання бактеріальної інфекції у вигляді бронхіту чи пневмонії.

Медики наголошують: якщо є підвищена температура, кашель або інші симптоми, не варто йти на роботу чи відправляти дітей на навчання, а негайно звернутися до лікаря!

Найбільш надійний спосіб захиститися від грипу — це, звичайно ж, щеплення.

Але додатково у сезон захворюваності варто дотримуватися наступних рекомендацій:

  • уникайте великого скупчення людей;
  • регулярно мийте руки;
  • не торкайтеся руками рота, очей та носа;
  • регулярно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання;
  • дбайте про імунітет: пийте достатньо води, вживайте корисні продукти, дотримуйтеся режиму відпочинку;
  • за наявності симптомів респіраторного захворювання обов’язково проконсультуйтеся з сімейним лікарем!

 

Всім мирного неба над головою! Не хворійте!

ВСП Іллінецький відділ ДУ «ВОЦКПХ МОЗУ»     


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора