Пошук

Перша допомога при перегріванні: тепловому та сонячному ударах

Дата: 16.08.2023 08:33
Кількість переглядів: 254

Фото без опису

 Перегрівання організму – це хворобливий стан, що може виникнути внаслідок тривалої дії на організм підвищеної температури зовнішнього середовища.

 Спека може призвести до теплового та сонячного ударів.

 Тепловий удар – це загальний перегрів організму через розлад терморегуляції під впливом надлишку тепла.

 Сонячний удар – ураження центральної нервової системи внаслідок інтенсивної тривалої дії прямих сонячних променів на голову.

  Що сприяє перегріву: фізичні навантаження та інтенсивна робота м’язами, цупкий і теплий одяг, підвищена вологість повітря, мала швидкість руху повітря, недостатнє вживання рідини.

 Ознаки сонячного удару:

 розбитість, в’ялість, головний біль і запаморочення, розлад зору, шум у вухах, нудота і блювота, почервоніння обличчя, висока температура тіла (+38-39 градусів), дуже часті удари пульсу та дихання.

У важких випадках – галюцинації, кома, смерть.

Невідкладна допомога. Перш за все потерпілого  потрібно перенести у прохолодне місце, зняти одяг, покласти щось холодне на голову, на ділянку серця, хребет. Корисно загорнути потерпілого змоченим у холодній воді простирадлом. Напувати підсоленою водою, холодним чаєм, кавою, дати понюхати нашатирний спирт. У випадках зупинки дихання здійснювати штучне дихання.  

Для запобігання перегріванню на сонці голову обов'язково слід прикривати світ­лим головним убором, що добре відбиває сонячні промені. 

У спекотну погоду слід збільшувати в добовому раціоні кіль­кість води і солі, не рекомендується їсти жирну, висококалорійну їжу. 

 

ВСП Іллінецький  відділ 

ДУ «Вінницький ОЦКПХ  МОЗ України»

Вінницького району                       

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора