Пошук

Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування інформує

Дата: 11.09.2023 13:29
Кількість переглядів: 142

Як громади управлятимуть відходами: Уряд затвердив порядок складання місцевих планів

Кабінет Міністрів України схвалив Порядок розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennia-poriadku-rozroblenniapohodzhennia-ta-zatverdzhennia-mistsevykh-planiv-upravlinnia-vidkhodamy-947- 050923

Такі плани є третім з чотирьох рівнів планування в Україні, передбачених започаткованою реформою. Вони скрадатимуться замість Схем санітарного очищення, які розроблялися населеними пунктами ще з радянських часів.

Нові місцеві плани управління відходами розроблятимуть:

 упродовж року з дня набрання чинності відповідними регіональними планами;

 за участі вчених, експертів, громадськості та підприємств, які працюють на тій чи іншій території;на підставі аналізу реальної ситуації з відходами на місцевості (види відходів, їх обсяг, наявні місця видалення та їх характеристики; наявні підприємства, що здійснюють операції з відходами, їх технічне забезпечення; необхідна додаткова

 сміттєпереробна інфраструктура, обсяги витрат та джерела фінансування тощо);

 з передбаченням конкретних заходів щодо створення нових об’єктів з оброблення відходів або реконструкції діючих, закриття та рекультивації сміттєзвалищ, що не відповідають вимогам тощо;

 з урахуванням заходів запобігання засміченню територій.

Щороку органи місцевої влади звітуватимуть про хід виконання місцевих планів, зокрема про досягнення встановлених цільових показників. Така інформація буде публічною.

Що два роки здійснюватиметься оцінка ефективності виконання місцевих планів та результати оприлюднюватимуться для громадського контролю.

Просувати санкції стане зручніше: НАЗК запускає новий розділ на порталі «Війна і санкції»

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) продовжує удосконалювати свою найбільшу санкційну базу даних у світі — портал «Війна і санкції»- https://sanctions.nazk.gov.ua/

Відтепер на порталі з’явився розділ «Кандидати на санкції» - https://sanctions.nazk.gov.ua/candidates/ який допоможе легко знайти потенційних кандидатів для накладання санкцій як в Україні, так і в країнах санкційної коаліції, а також запропонує перелік обґрунтувань та доказової бази, щоб швидше та ефективніше просувати застосування санкцій.

Розділ має спростити роботу дипломатам по всьому світу з формування санкційних списків, а також допомогти журналістам та громадськості слідкувати за прогресом накладання санкцій, фокусуватися на пріоритетних санкційних цілях і просувати їх у всьому світі.

Крім цього, він буде помічником для фінансових установ, інвесторів, комплаєнс-фахівців, HR-підрозділів, продавців чи покупців товарів та всіх, кому не байдуже, чи опиниться завтра його реальний чи потенційний контрагент, партнер, працівник завтра під санкціями. Зазначимо, що співпраця з кандидатами на санкції є високоризикованою. Багато компаній та країн вже використовують списки кандидатів на санкції як ідентифікатор потенційно небажаних для співпраці компаній або осіб.

Нагадаємо, що роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій.

Рада підтримала відновлення електронного декларування

Верховна Рада прийняла в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (законопроєкт № 9534). Про це повідомила прес-служба Апарату ВР. "Відтепер особи, які у 2022 - 2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларації не пізніше 90 календарних днів із дня набрання чинності цього Закону", - йдеться в повідомленні.

Суб'єкти декларування, які виконують завдання в інтересах національної безпеки й оборони України, беруть безпосередню участь у веденні воєнних дій та отримують додаткову винагороду на період дії воєнного стану або перебувають на тимчасово окупованих територіях, подають відповідну декларацію у такі строки:

- протягом 90 днів із дня визначення дати завершення бойових дій чи дня визначення дати завершення тимчасової окупації на територіях, на яких особа перебуває;

- протягом 90 днів із дня повернення до пункту постійної дислокації чи місця постійної роботи;

- протягом 90 днів із дня припинення повноважень чи переведення особи на посади, які не передбачають безпосередньої участі в бойових діях, виконанні бойових завдань, посиленні охорони державного кордону, проведенні розвідувальних заходів, контррозвідувальних операцій чи оперативнорозшукової діяльності;

- протягом 90 днів із дня припинення або скасування воєнного стану. «Повернуто обов'язок подавати декларації, із набуттям чинності законом буде повернуто право НАЗК перевіряти ці декларації. Фактично повертається контроль спеціальних органів за статками чиновників. Проте, на жаль, поки не повертається публічний контроль, тобто загальний доступ до декларацій», - розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань запобігання та протидії корупції Анастасія Радіна.

За її словами, відкритий доступ до реєстру доступ до декларацій буде відновлений через рік.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора