Пошук

Оголошення про передачу під охорону та дотримання встановленого режиму території гідрологічного заказника місцевого значення «Устя»

Дата: 30.08.2024 13:54
Кількість переглядів: 38

Фото без опису

Наказом управління розвитку територій та інфраструктури Вінницької обласної військової адміністрації  від 03.07.2024 року №147 «Про затвердження положення про гідрологічний заказник місцевого значення «Устя» затверджено Положення про гідрологічний заказник  місцевого значення «Устя» та передано  територію,  оголошену гідрологічним заказником місцевого значення «Устя», під охорону Немирівській міській раді відповідно до охоронного зобов’язання №344/24 від 03.07.2024 року.  Відповідно до  Положення про гідрологічний заказник місцевого значення «Устя»

Розділом 3 «Режим території та охорона»  передбачено:

3.1.  Відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» на території Заказника забороняється діяльність, що суперечить меті та завданням Заказника, передбачена цим Положенням, загрожує збереженню природного комплексу, зокрема:

3.1.1. Будь-яке будівництво, що може вплинути на зміну характеру місцевості і не пов’язане з режимом території Заказника;

3.1.2. Меліоративні та будь-які інші роботи, що можуть зашкодити гідрологічному режиму території Заказника;

3.1.3. Зміна  структури та конфігурації берегової лінії;

3.1.4. Порушення режиму прибережно-захисної смуги;

3.1.5. Забір води в межах Заказника та скид неочищених стічних вод;

3.1.6. Розвідувальні, підривні роботи, розробка всіх видів корисних копалин, будь-яке порушення ґрунтового покриву;

3.1.7. Організація        таборів, місць стихійного відпочинку, стоянок автотранспорту, розведення вогнищ поза межами спеціально відведених для цього місць;

3.1.8. Влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, полігонів і накопичувачів побутових та промислових відходів (твердих і рідких), кладовищ, скотомогильників;

3.1.9. В’їзд на територію заказника всіх видів механізованого транспорту, за виключенням службового транспорту Землекористувача, державних природоохоронних та інших інспекційних служб, пожежних машин;

3.1.10. Пошкодження, спалювання, заготівля та знищення окремих дерев, чагарників, трав’янистої рослинності;

3.1.11. Збір рідкісних та занесених до Червоної книги України видів рослин, а також їх квітів, плодів тощо;

3.1.12. Заготівля лікарських рослин, сінокосіння у період вегетації рослин, занесених до Червоної книги України;

3.1.13. Випас худоби у період вегетації рослин, занесених до Червоної книги України;

3.1.14. Пошкодження, заготівля та знищення всіх видів водної і болотної рослинності;

3.1.15. Знищення та відлов всіх видів водно-болотних птахів та знищення місць їх гніздування;

3.1.16. Мисливство та полювання;

3.1.17. Промисловий вилов риби;

3.1.18. Передача у господарське використання окремих земельних ділянок Заказника;

3.1.19. Суттєва зміна видового складу рослинності, в тому числі заліснення та залуження без відповідних наукових обгрунтувань;

3.1.20. Рубки головного користування, суцільні, прохідні, лісовідновні та поступові рубки, видалення захаращеності;

3.1.21. Розорювання земель за винятком протипожежних заходів;

3.1.22. Інші види діяльності, що можуть призвести до порушення природних зв’язків та ходу природних процесів, втрати наукової, господарської природоохоронної, естетичної та рекреаційної цінності природного комплексу, що охороняється.

3.2.  На території Заказника в установленому порядку дозволяється:

3.2.1. Здійснення протипожежних заходів;

3.2.2. Проведення наукових досліджень;

3.2.3. Регульована рекреаційна діяльність у спеціально відведених місцях;

3.2.4. Сінокосіння та регульоване випасання худоби у період після вегетації рослин, занесених до Червоної книги України;

3.2.5. Відновні роботи та заходи із запобігання змін природних комплексів Заказника внаслідок негативного антропогенного впливу або стихійного лиха;

3.2.6. Спортивне та любительське  рибальство на спеціально відведених ділянках та в обумовлені строки;

3.2.7. Проведення додаткового зариблення тільки при наявності біологічного обґрунтування;

3.2.8. Господарська, наукова та інша діяльність, заходи з благоустрою, що не суперечить цілям і завданням Заказника, при умовах додержання загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

3.3. Спеціальне використання природних ресурсів у межах території Заказника здійснюється на підставі дозволів, виданих уповноваженими на те органами державної влади, в порядку передбаченому законодавством.

3.4.  Відповідно до рішення 5 сесії 23 скликання Вінницької обласної ради від 29 квітня 1999 року «Про зміни мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду області» для забезпечення встановленого режиму території Заказника та попередження негативного впливу різних видів діяльності на прилеглих до нього територіях навколо Заказника установлено 10-ти метрову охоронну зону.

3.5.  Землекористувачі земельних ділянок, водних та інших природних об’єктів, оголошених Заказником, беруть на себе зобов’язання щодо забезпечення режиму їх охорони та збереження;

3.6.  Забезпечення режиму охорони території земельних ділянок у межах Заказника здійснюється Землекористувачем.

3.7.  На Землекористувача у межах Заказника оформляється у встановленому порядку охоронне зобов’язання щодо додержання встановленого режиму території.

У разі зміни форми власності на землю, на якій знаходиться Заказник Землекористувача або його назви, Землекористувач зобов’язаний повідомити Вінницьку обласну державну адміністрацію з метою переоформлення охоронного зобов’язання.

3.8.  Режим охорони території Заказника враховується при розробці регіональних та інших планів, проектів будівництва, схем з розвитку, землевпорядкуванні тощо.

3.9.  Державний контроль за додержанням режиму території Заказника здійснюється Державною екологічною інспекцією України.

3.10. Громадський контроль за додержанням режиму охорони території Заказника здійснюється громадськими інспекторами з охорони довкілля;

3.11. Використання природних ресурсів на території Заказника здійснюється в порядку загального і спеціального використання природних ресурсів з дотриманням при цьому екологічних вимог, визначених законодавством про охорону навколишнього середовища.

Розділом 4 «Відповідальність за порушення законодавства» передбачено:

4.1.  Порушення законодавства України про природно-заповідний фонд у межах території Заказника тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність згідно чинним законодавством України.

4.2.  Підприємства, установи, організації та    громадяни зобов’язані

відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора