Пошук

До уваги експортерів та виробників дерев’яного пакувального матеріалу!

Дата: 05.12.2024 10:13
Кількість переглядів: 74

Фото без опису

Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області звертає Вашу  увагу на якість дерев’яного пакувального матеріалу, що виготовляється та  експортується як супровідний матеріал для будь-яких вантажів.   З метою недопущення розповсюдження регульованих шкідливих організмів з дерев’яним пакувальним матеріалом запроваджено Міжнародний стандарт з фітосанітарних заходів № 15 (МСФЗ № 15). Дія цього стандарту поширюється на весь пакувальний матеріал з деревини товщиною більше 6 мм: пакувальні блоки, коробки, пакувальні ящики, кріпильна деревина, піддони, кабельні барабани, котушки/бобіни, які можуть знаходитися майже у всіх вантажах, включаючи і ті, які не підлягають фітосанітарному контролю.

Наявність маркування свідчить, що дерев’яний пакувальний матеріал пройшов відповідну обробку. Воно включає наступні компоненти: символ; код країни; код виробника або суб’єкта, який здійснював маркування; код обробки з використанням відповідної абревіатури (НТ- теплова обробка, DH – діелектричне нагрівання, MB або SF – хімічна обробка (фумігація)). На пакувальний матеріал з деревини, який супроводжує інші вантажі, фітосанітарний сертифікат не вимагається. Нижче наведені приклади дозволених форм, які застосовуються при маркуванні дерев’яного пакувального матеріалу, де ХХ – код країни, 000 – код виробника, YY – код обробки.

Фото без опису

Нагадуємо, що фітосанітарні вимоги країн-імпортерів враховані у наказі Міністерства аграрної політики від 22.12.2005 року  №731 «Фітосанітарні правила ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту та виробництва дерев'яного пакувального матеріалу». Ці Фітосанітарні правила обов'язкові для виконання особами, які здійснюють господарську діяльність щодо ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту, виробництва та маркування дерев'яного пакувального матеріалу.

Натомість наголошуємо, що  з  16 січня 2025 року буде діяти новий Порядок реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання. Це затверджено наказом Міністерством аграрної політики та продовольства України від 27 травня 2024 року № 1640.

Експорт дерев’яного пакувального матеріалу як супровідного матеріалу для будь-яких вантажів здійснюється за умови наявності маркування на ньому з двох протилежних боків. Дерев’яний пакувальний матеріал не повинен мати будь-яких залишків кори, шкідливих організмів у живому стані або личинкових отворів діаметром більше 3 мм, утворених регульованими шкідливими організмами,  слідів плісняви та ґрунту. Такий дерев’яний пакувальний матеріал не буде допущено до експорту державними фітосанітарними інспекторами під час здійснення фітосанітарного контролю.

Таким чином, дотримання фітосанітарних вимог Міжна­род­ного стан­дарту із фіто­санітар­них за­ходів (ISPM) № 15, а також національного законодавства унеможливлює завезення в Україну регульованих  шкідливих організмів,  дозволяє вберегтися від невиправданих бар’єрів  у міжнародній торгівлі та не допускає отримання нотифікацій від  країн-імпортерів.

Пам’ятайте! Запорука успішного бізнесу - виконання фітосанітарних правил України та Міжна­род­ного стан­дарту із фіто­санітар­них за­ходів (ISPM) № 15.

 

 

 


« повернутися до розділу «НОВИНИ»

Код для вставки на сайт