Пошук

Африканська чума свиней в дикій природі

Дата: 21.03.2025 08:27
Кількість переглядів: 40

Зображено поголів'я свиней в оборі.  В шестигранному прямокутнику червоного кольору напис" "Стоп АЧС"

Вінницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби  у Вінницькій області інформує, що згідно листа № СЗ -4.4/649/25 від 14.03.2025, за результатами досліджень випробовувального центру Вінницької регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, встановлено діагноз на африканську чуму свиней (дикі свині) на території лісництва «Княжа Криниця» в с. Княжа Криниця Крижопільської елищної територіальної громади, Тульчинського району, Вінницької області. Вживаються заходи по локалізації захворювання, відповідно до вимог Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Африканською чумою свиней  людина не хворіє, але вона летальна для свиней. Людина може бути безпосереднім перенощиком захворювання від хворих до здорових тварин. Вірус не втрачає життєздатності за несприятливих умов зовнішнього середовища, таких як висихання та гниття. Охолодження, особливо заморожування консервує збудник, а прогрівання впродовж години до температури понад 50°С – знезаражує його.

Швидкому поширенню вірусу африканської чуми свиней серед диких і свійських свиней сприяє порушення деяких правил біобезпеки:

 - Не допускати згодовування свиням, кормів, здебільшого це харчових відходів, що не пройшли термічної обробки.

- Не купувати поросят (свиней) без ветеринарних документів та не завозити (вивозити) свиней, м'ясо і продукцію свинарства без погодження з ветеринарною службою.

- Утримувати свиней в закритих або надійно обгороджених приміщеннях чи ізольованих місцях, не допускаючи їх вільного вигулу та контактів з іншими тваринами (кішки, собаки, ВРХ, ДРХ, які можуть бути механічними переносниками вірусу АЧС).

- Не допускати сторонніх осіб в тваринницькі приміщення.

- У разі загибелі чи захворювання (незвична поведінка) тварини вартонегайно звернутися до ветлікаря.

- Уникати напування свиней із водойм (ставків, струмків, річок тощо),

- Ідентифікувати поголів'я свиней у домогосподарствах для отримання відшкодування у разі вимушеного вилучення.

Будьте обачними, тому що африканська чума свиней завдає великої шкоди свинарству і дикій природі.

 

 


« повернутися до розділу «АКТУАЛЬНО»

Код для вставки на сайт